İcrada Olan Kredi Kartı Yapılandırılabilir Mi?

İnsanların birçoğu almış oldukları kredileri bilinçsiz bir şekilde kullanarak borçlu hale gelmektedir. Birçok kişi tarafından ise bu borçlar icra yolu ile karşılanılmaya çalışılmaktadır. İcra yolu ile alınmaya çalışılan kredi kartı borçları yapılandırılabilir mi?  Sorusu ise birçok borçlu kişi tarafından ortak bir soru halinde gelmiştir. Sizlere bu yazımızda İcrada Olan Kredi Kartı Yapılandırılabilir Mi? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Kredi kartı kullanımları birçok avantajı sunmuş olsa da birçok kişi kredi kartını bilinçsiz olarak kullanarak borç batağına sağlanmaktadır. Borçlarınızı ödeyemediğiniz durumlardan bankanız ile iletişime geçerek herhangi bir yapılandırma talebinde bulunmadıysanız, borcunuz hakkında icra kanalı yolu ile yasal takip başlatılacaktır. Yasal takip süreci içerisinde ise bankalar sizler ile avukatları aracılığıyla iletişim kuracaklardır. Banka avukatları ise sizlerden borcunuzu en kısa süre ödemeniz hususunda telkinlerde bulunacaktır.

Avukatın bu çağrısına da kulak asmayıp borcunu ödemeyenler içinse icra işlemi başlatılacaktır. Bu süreç içerisinde iyi bir şekilde düşünmeniz ve bütçenizi ayarlayarak yapılandırma işlemine gitmenizi öneririz. Banka avukatları da bu yapılandırma da sizlere yardımcı olacak ve yapılandırma işlemi açısından sizlerle anlaşmaya çalışacaktır.

İcrada Olan Kredi Yapılandırılabilir Mi?

Borcunu ödeyecek durumlarda olmayanlar ve bankalar tarafından gönderilen tebliğlere rağmen kulak asmayanlara yönelik bankalar yasal yola başvurmaktadır. Tebliğ süreci içerisinde borcunuzu yapılandırabilmeniz mümkündür. Birçok kişi ise icra yoluna gidildiğinde de bu yapılandırmadan faydalanıp faydalanamayacağı hususunu merak etmektedir. Fakat tüm bunları geride bırakıp yasal takip sürecinden önce yapılandırmaya gitmeniz sizler açısından büyük fayda sağlayacaktır.

Kredi kartı borcunuzu ödeyemediyseniz ve hakkınızda icra takip başlatılmış ise de kanunların sizden yana olduğunu bilmelisiniz. İcra takibi sürecinde de bankanıza müracaat ederek bir ödeme planı kapsamı içerisinde borcunuzu yapılandırabilmeniz mümkündür. Borcunuzu yapılandırdığınız esnada icra takibinizde durmuş olacaktır. Taksit tutarlarını bankanız ile görüşerek ödeyebileceğiniz tutarlarda belirlemeye çalışın. İcra ve İflas Kanununda belirtildiği üzere bu yapılandırmayı gerçekleştirdikten sonra hakkınızda başlatılacak olan icra takibi duracak ve sizlerin belirlenen ödeme vaadinizi gerçekleştirerek borcunuz bitene kadar askıda kalacaktır.

Bankalar yapmış oldukları ödeme planlarında genellikle 1 sene içerisinde 3 taksitin ödenmemesine izin vermektedir. Bunun yanı sıra vekâlet ücreti gibi bazı ücretleri de bankanız sizlerden talep edebilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus ödeyeceğiniz taksitleri bütçenize göre ayarlamak olacaktır. Tüm bu hususları göz önüne bulundurarak icraya düşmüş olan kredi kartı borcunuzu yasal yolların sizlere sağlamış olduğu avantajlar ile yapılandırabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.