Sürücü Kursu Öğretmeni Maaşı 2020

İnsanlar giderek artan ihtiyaçlarını karşılamak ve ekonomik durumlarını düzeltmek için ek gelir getirecek işlere yönelmektedirler. Sürücü Kursu öğretmenliği ise hem ek iş olarak hem de asaleten yapılabilecek işler arasında yer almaktadır. 2020 yılında gelecek olan zamları sürücü kursu öğretmenleri de merakla beklemektedir. Sizlere bu yazımızda 2020 yılı Sürücü Kursu Öğretmeni Maaşlarından bahsedeceğiz.

Günümüzde giderek artan otomobil ihtiyacı ehliyet sahibi olmayan vatandaşlarımızı da etkileyerek ehliyet almaya yönlendirmiştir.  Ehliyet almaya karar veren sürücü adaylarının sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Ehliyet alımına yönelik olan bu yoğun ilgiyi karşılamak için sürücü kursları ise bünyesinde çalışan personel sayısını arttırmaya gitmiştir. Sürücü kursu öğretmenleri de bu personellerin arasında en çok rağbet görenidir. Sürücü kursu öğretmenleri diğer öğretmenlere nazaran belirli şartları taşımak zorundadır. Hali hazırda görevinde olan ve göreve başlamayı düşünen pek çok sürücü kursu öğretmeni ise 2020 yılında gelecek olan zamlarla birlikte net olan maaşları merakla öğrenmeyi beklemektedir.

Sürücü Kursu Öğretmeni Nasıl Olunur ?

Sürücü kursu öğretmenleri aynı zamanda Direksiyon öğreticisi olarak da adlandırılmaktadır.  Sürücü kursu öğretmeni olabilmek için Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelikleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu yönetmeliklerin haricinde sürücü kursu öğretmenlerinin oldukça titiz ve sabırlı davranmaları da gerekmektedir. Sürücü kursu öğretmeni olmak için en az yüksek oluk mezunu olmanız, İlk Yardım Eğitmeni Sertifikasına sahip olmanız, en az üç yıllık sürücü belgesi sahibi olmanız, üniversitelerin trafik ve çevre bilgisi alanlarından mezun olmanız, Direksiyon ve Trafik Usta Öğreticiliği Kursu adı altında verilecek olan kurslara katılabilirsiniz.

2020 Sürücü Kursu Öğretmeni Maaşı

Gerek ek iş için gerekse asıl iş olarak tercih edilen sürücü kursu öğreticiliği görevini üstlenen kişiler birçok zahmet ve emeğin yanında hak ettiği maaşı almak istemektedirler. 2020 yılında gelecek olan zamlar ile birlikte sürücü kursu öğretmenliği maaşlarının da artması beklenmektedir. Özel sürücü kursları takdirinde olan ücretler  2020 yılında 1500 TL ile 2500 TL arasında değişim göstereceği ön görülmektedir. Ayrıca bu ücretler sizlerin bilgi ve tecrübesi ile çalışma saatlerinize göre de değişim göstermektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.