Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Çekerim?

Kredi notum düşük nasıl kredi çekerim diyen ve bu soruyu bize ileten birçok okurumuz bulunmakta. Bankaların kredi başvurularında dikkat ettiği en temel kriterlerden birisi başvuru sahibinin sicilini özetler nitelikte verilen bir skor türü olan kredi notudur.

Kredi notu, verildiği kişinin borç ödeme alışkanlığının değerlendirilerek oluşturulan bir not türüdür. Bankalara yapılan başvurularda tüm bankalarca kabul edilen risk seviyesinin altında kredi notuna sahip başvuru sahiplerine kredi verilmemektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin sahip olduğu birkaç basit yöntem ile kredi kullanmaları mümkün olup bu yöntemler ile belirli tutarlarda bulunan acil ihtiyaçlar karşılanabilmektedir.

Kredi notu yükselir ?

Kredi notu, ödeme alışkanlıklarına bağlı olarak düşebildiği gibi bir takım iyileştirmeler gösterilmesi halinde yükselerek riskli seviyenin üzerine çıkabilmektedir. Bankalar ile olan çalışmaların devam edebilmesi için kredi notunun yükseltilmesi gerekmektedir. Kredi puanı yükseltme hilesi adı da verilen birkaç basit önlem ile kredi notu kısa sürede yükseltilerek az riskli bölgeye yükseltilebilmektedir.

Kredi puanı yükseltme hilesi

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişiler;

  • Bankalara olan tüm borçlarını ödemelidir.
  • Mevcut birikimlerini bankalara açacakları hesaplarda tutmalıdır.
  • Maaş aldıkları bankadan düşük limitli kredi kartı temin ederek her ay bu kredi kartı ile tüm limitini kullanacak şekilde alışveriş yapıp düzenli olarak ekstre dönemlerinde kredi kartı borçlarını ödemelidir.
  • Sahip olunan yüksek limitli kredi kartlarının limitlerini düşürmelidir.
  • Maaş aldıkları bankadan ihtiyaçları olmasa bile düşük miktarlarda ihtiyaç kredisi kullanarak geri ödeme sürelerini aksatmadan kredi geri ödemesini tamamlamalıdır.
  • Kredi kullanılmayacağı zamanlarda bankalara kredi başvurusunda bulunmamalıdır.

Yukarıda sayılan basit birkaç kurala uyulması halinde 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde kredi notu yükseltilebilecektir. Kredi notunuzu yükseltmek için hemen  https://finanslayin.com/kredi-notunu-arttirma-yollari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu risk seviyesine bağlı olarak bankalar kredi taleplerini değerlendirmektedir. Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar konusunda problem yaşanmamakta, tüm kamu bankaları ve özel bankalar yüksek kredi notuna gelir düzeyine bağlı olarak kredi vermektedir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesi için tek tek banka adı vermek yerine daha genel ve kesin sonuç içeren yöntemlerden bahsedeceğiz. Düşük kredi notuna sahip kişiler öncelikle maaş aldıkları bankalara kredi başvurusunda bulunmalıdır.

Bankalar, maaş müşterilerine esnek davranarak belirli tutarlarda nakit ihtiyaçları için kredi sunabilmektedir. Sahip olunan ikinci yöntem ise ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalardan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaktır. Sahip olunan taşınmazları kredi kullanımı için bankaya teminat olarak göstererek kredi kullanabilirsiniz. İpotek ettirilecek taşınmazın eksper değerine göre kullanılabilecek kredi tutarı değişecek olup kredi masraflarına ilave olarak eksper ücreti ve ipotek tahsis ücreti ödeneceği unutulmamalıdır.

Kredi notunuzu e-devlet üzerinden ücretsiz olarak öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz ? Hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-nasil-ogrenebilirim/ sayfamızı ziyaret ederek kredi notunuzu online ve ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi

Özellikle devlet bankaları yani Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halk Bankası sicil affı dönemlerinde kredi notu düşük olanlara kredi imkanı sağlayabilmekte. Sicil affı dönemi dışında kredi notu düşük olanlara maalesef Ziraat Bankası da kredi vermeyebilmektedir. Yine de başvurunuzu online olarak ya da şubeden yapabilirsiniz.

Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar

Bildiğiniz gibi kredi notu üç dereceli sisteme göre puanlandırılmaktadır. Kredi notunuz 700 ve 1100  arasında ise orta riskli grupta sayılırsınız. Bu grupta olanlara tüm bankalar genelde ek bir şart istemeden kredi vermekte.  Bunun haricinde ciddi bir engeliniz yoksa kredi tahsis edilecektir. Puan aralıklarına göre kredi risk dereceleri hakkında bilgi almak için hemen https://finanslayin.com/kredi-notu-finansal-hayatinizda-neden-onemli/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

800 puana kredi veren bankalar

Kredi notu 800 civarında olan kişiler orta riskli grupta sayılırlar ve bankalar tarafından bu kişilere belirli şartlarda kredi imkanı sağlanır. Kredi puanınız 800 civarı ise herhangi bir bankaya başvurarak kredi talebinde bulunabilirsiniz

Kredi notunuz orta risk grubunda ise ne yapmanız gerek ? Orta risk grubu kredi notu hakkında detaylı bilgi için hemen https://finanslayin.com/kredi-notu-orta-riskli-ne-demek/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi notuna bakmayan bankalar

Kredi notu 0 ve 700  puan aralığında olanlar en rüskli grupta bulunurlar ve bu kişilere hiç bir şekilde ve hiç bir banka tarafından kredi imkanı sağlanmaz. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi puanınız 700 ve üzerinde ise belli şartlarda kredi imkanından yararlanabilirsiniz.  Kredi notu düşük olanlara ihtiyaç kredisi veren bankalar ve kredi kullanma yolları hakkında bilgi için https://finanslayin.com/kredi-notu-dusuk-olana-ihtiyac-kredisi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi notu ve yükseltme yolları hakkında detayları yazımızda bulabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.