Kredi Notunu Yükseltme Yolları

Kredi notunu yükseltme yolları hakkında bu yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz. Herkes zaman zaman nakit ihtiyaç içerisine girer ve bunu karşılatabilmenin en olağan yolu bankadan kredi kullanmaktır. Ancak düzenli bir gelirinizin olmasına karşılık bankaya yaptığınız kredi kartı ya da kredi başvurusu reddediliyor ise bu reddedilmenin tek nedeni kredi notunuzun düşük olmasıdır.Çünkü kredi notunuz düşük olmasa, düzenli bir geliriniz olduğun takdirde başvurunuz reddedilmeyeck, en fazla bir kefil ya da teminat göstermeniz istenecektir. Bu sebepten dolayı eğer ki kredi başvurunuz reddediliyor ise mutlaka kredi notunuzu öğrenmeli ve eğer ki kredi notunuz düşük ise kredi notunuzu yükseltmek adına çalışmalar yapmalısınız.

Öncelikle bankaların müşterilerinde aradığı ilk kriter borcuna sadık müşteri olmasıdır.Şayet bankaya olan borçlarınızı zamanında ve eksiksiz bir şekilde ödüyorsanız bu banka için yeterli bir neden olup, bankanın müşterilerinden beklediğinden daha fazlasını da verebilmek ancak sizin elinizdedir. Eğer ki bankaya borçlarınızı düzenli bir şekilde ödüyorsanız ve üzerine birde banka birikim yapabildiğinizi görürse sizin açınızdan son derece olumlu bir sonuç olabilecektir.

Kredi notu kısa sürede nasıl yükseltilir ?

Kredi notunu yükseltebilmek için borçlarınızı mutlaka zamanında ödemelisiniz. Kredi notunuzu yükseltebilmenin ilk yolu mevcut bulunan kredi kartınızın ya da kredinizin dönem borçlarını ya da taksitlerini mutlaka gününde ve tam tutar olarak geciktirmeden yapmanızdır. Hatta kredi ya da kredi kartı ödemenizi yaparken ödemeniz gereken tutardan bir miktar daha fazla ödeme yapabilmeniz lehinize olacaktır.

Kredi kartlarınızın ödemelerinde ise asgari ödeme yapmak yerine dönem borcunuzun tamamını ödemelisiniz. Borçlarınızın ödemelerini düzenli bir şekilde yaparken düşük limitli mevcudumuzda bulunan kredi kartlarınızın borçlarının tamamını kapatmanız ise kredi notunuzu yükseltmek adına hız kazandıracaktır ve bankaya borcunuza ne kadar sadık bir müşteri olduğunuzu göstermeye yarayacaktır.

Fakat bu borcunu kapattığınız düşük limitli kredi kartlarınızı kullanıma kapatmamalısınız ama bu kartlara bağlı farklı borçlar var ise onları kapatarak, kullanmadığınız hesapları da zamanla kapatmalısınız.

Kredi notunuzun kaç olduğunu biliyor musunuz ? Ücretiz öğrenmek için hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-nasil-ogrenebilirim/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Düzenli Birikim Hesabı Oluşturun 

Birikim yaptığınızı göstermek kredi notunuzu yükseltmek için önemlidir. Ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaparken bir yandan da en sık çalıştığınız bankaya giderek vadeli ya da vadesiz mevdut hesabı veya birikim hesabı açtırarak birikim yaptığınızı bankaya gösterebilirsiniz. Ama unutulmamalıdır ki birikim yapabildiğinizi gösterebilmenin en etkili yolu bireysel emeklilik hesabıdır.

Kredi notunuzu yükseltmenin bir diğer yolu da banka hesabınız aktif bir şekilde kullanmanız ve hesabınızda sürekli nakit hareketi sağlamanızdır. Yani fatura, kira, vergi ve diğer tüm ödemelerinizi banka hesabınızdan gerçekleştirmelisiniz.

Aktif olarak kullandığınız banka hesabınıza sürekli bir şekilde para yatırıp çekme işlemi yaparak hesabınızı aktif tutmalısınız. Ayrıca yapacağınız tüm alışverişlerinizde banka kartı ya da nakit yerine kredi kartınızı kullanmalısınız. Ama en önemli unsurlardan biri de eğer hali hazırda kullanmakta olduğunuz bir kredi kartınız yoksa öncelikle bir kredi kartı edinmeniz gerektiğidir.

Kredi notunuza göre ne kadar kredi çekebileceğinizi merak ediyor musunuz ? O zaman hemen https://finanslayin.com/kredi-notuma-gore-ne-kadar-kredi-cekebilirim/ sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Başvurularınızı Bilinçli Yapın

Bankalar tarafından agresif işlemler olarak adlandırılan, kredi başvurularının reddedilmesine rağmen sık sık kredi başvurusunda bulunmak kredi notunuzu olumsuz olarak etkileyen bir etmendir. Şayet kredi başvurusunda bulunduysanız ve red cevabı aldıysanız, hemen farklı tutarlarda aynı bankaya ya da farklı bankalara başvuru yapmamalısınız.

Öncelikle bir süre beklemelisiniz. Bu süre ise en az altı ay kadardır. Birde bankalar sadık müşteri severler. Dolayısıyla daha önce kredi yada kredi kartı ürünü kullandığınız ve ödemelerini düzgün yaptığınız bankayı yine yeni başvurunuz için seçmeniz sizin adınıza son derece olumlu sonuçlar doğurabileceği de unutulmamalıdır.

Kredi notunuz düşük mü ? Merak etmeyin. Yİne de kredi çekebilirsiniz ? Peki nasıl mı ? Öğrenmek için hemen https://finanslayin.com/kredi-notum-dusuk-nasil-kredi-cekerim/ sayfamızı ziyaret edin.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.