Kredi Notuma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Kredi notuma göre ne kadar kredi çekebilirim ? Kredi Notu, kredi ihtiyacı olan ve bankalarla görüşmeye hazırlanan her vatandaşın en fazla dikkat etmesi gereken terimdir. Hatta ilk dikkat edilmesi gereken kavram da diyebiliriz bu not için. Çünkü birçok banka daha önceden kredi konusunda kötü bir geçmişe sahip olan kişilere yeniden kredi imkanı sağlamak istemez. Bu hem güvenilirlik hem de nakit ödeme konusunda sorun yaşamamak için dikkat edilen bir husustur.

Bu sebepten de sizlerin kredi talebinde bulunmadan önce kredi notunuzu iyi bilmeniz gerek. Keza her bankanın kredi notu limiti farklılık da gösterebilir. Bu da sizlerin daha önceki mevcut borçlarınız var ise bir an önce kapatmanız ve herhangi bir kırmızı çizgiye de dahil olmamanızı gerektirir. Kırmızı çizgiden kastımız ise bankaların daha önce kredi borcunu ve kart borcunu ödemeyen müşterilerini almış olduğu bültenler olmaktadır. Önemli olan şey bu bültenlerin içerisine dahil olmadan, sıkıntısız bir şekilde kredi ihtiyacında bulunmanızdır.

Kredi notu aralıkları

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi birçok bankanın kredi notu oranları değişim göstermektedir. Bu notlar 1 ile 1900 arası bir rakam üzerinden şekil alıp değerlendirilmektedir. Yani sizlerin bu sınırlama içerisine hiç dahil olmamanız gerekmektedir aslında. Böyle bir hususa dahil olduğunuz an zaten kredi çekme olasılığınında da büyük düşüşler gözlenmiş olacak. Bu sebepten dolayı da sizlerin şu rakamların değerlerini de göz önüne alarak o şekilde hareket etmenizi öneriyoruz. Bu değerler de şu şekildedir;

  • 1 ila 700 aralığı çok kötü,
  • 700 ila 900 aralığı kötü,
  • 900 ila 1500 aralığı orta,
  • 1500 ila 1700 aralığı iyi,
  • 1700 ila 1900 aralığı çok iyi.

Kredi notunuzu öğrenmek ister misiniz ? O zaman hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-nasil-ogrenebilirim/ sayfamızı ziyaret edin.

Tablo puanlamasından da anlaşılacağı üzere 900 ile 1500 arasındaki ortalamaları sıkıntısız bir şekilde kredi verme durumuna destek olmaktadır. Tabii ki sizler bu sıralamalarda 1700 üzeri bir puan oluşturun ki, kredi ihtiyacınızın olumlu sonuçlanması da garanti olsun. Bu şekilde bir puan durumunu oluşturduğunuz takdirde, sıkıntısız bir şekilde birçok bankaya kredi talebinde bulunabilir ve %90 olumlu geri dönüşler alabilirsiniz.

Kredi notunu arttırma yolları vardır. Hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-arttirma-yollari/ sayfamızı ziyaret edin ve kredi notunuzu yükseltin.

En fazla ne kadar kredi çekebilirim ?

Bankalar tarafından verilecek kredi için en önemli kriter mali durumunuz. Mali durumdan kasıt ise borç ve alacaklar ile aylık net geliriniz. Kredide en önemli unsur aylık net gelirdir. Eğer aylık net geliriniz yüksekse kullanabileceğiniz kredi tutarı da yüksek olacaktır. Kredi notu da tabi ki önemli kriterler arasında. Tüm bunların ışığında mali durumunuzu bilmeden size şu kadar kredi alabilirsiniz demek yanlış olacaktır. Bankalardan teklif almanız daha uygun olacaktır.

Kredi notum 0 nasıl kredi çekebilirim ?

Yukarıda görüldüğü gibi kredi notu 1-700 arasıında olanlar en kötü aralıkta sayılmaktalar. Bu kişilere kredi kullandırılması biraz zor. Ancak yine de kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Belki düşük miktar da olsa bankalar kredi kullandırabileceklerdir.

Kredi notunuz düşükse nasıl kredi çekebileceğinizi öğrenmek için hemen https://finanslayin.com/kredi-notu-dusuk-olana-ihtiyac-kredisi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İçerik Özet Başlıkları

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.