İş Görüşmesinde Belirtmenizin Faydalı Olacağı 7 Özellik

İş piyasaları günümüzde oldukça rekabetçi bir hale gelmiştir. Pek çok işi alabilmek için kıyasıya bir rekabet söz konusudur. Mülakatlarda en iyi sonuçları alabilmek için bilgi ve becerilerinizi karşı tarafa en doğru ve eksiksiz şekilde iletebilmeniz gerekmektedir. Güçlü yanlarınızı vurgulamak işe kabul aşamasında öne çıkmanızı sağlayacak özelliklerdendir. İş görüşmenizde belirtmenizin faydalı olacağı 7 özelliği sıralamak gerekirse;

Şirketinizi Tanıyorum

Başvurduğunuz şirketin çalışma alanı ve hizmetleriyle ilgili bilgilerinizi göstermek işi istediğinizin göstergelerinden biridir. Mülakat öncesi şirketin faaliyetleri ve geçmişi ile ilgili yazıları ve haberleri okuyarak şirket hakkında kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz. Deneyimlerinizin firmaya sağlayacağı faydaları açıklamaya çalışın.

Esneklik

İş ortamları sürekli değişen işlerde işverenler de değişime adapte olan adaylara öncelik vermektedir. Konumunuz dışındaki görevlere, farklı çalışma saatlerine ve olası değişikliklere adaptasyon konusunda hevesli olduğunuzu ve kriz yönetimindeki becerilerinizi belirtmeniz size avantaj sağlayacaktır.

Deneyim

Eski iş deneyimlerinizden yeni işinizle alakalı olanları mutlaka vurgulamaya çalışın. Bir yönetim pozisyonuna başvuruyorsanız çalışan eğitimi, denetimi konusunda aldığınız sorumluluklardan bahsedebilirsiniz. Motivasyon tekniklerinizden ve verimlilik yöntemlerinizden örnekler sunarak katıldığınız seminer ve eğitimlere değinebilirsiniz.

Takım Çalışması

İş piyasası, işbirliği ve dayanışma içinde çalışarak iyi sonuçlar verebilen ve çalışma arkadaşlarıyla iyi geçinen kişiler aramaktadır. Ekip çalışmasında iyi olduğunuzu belirterek destekleyici bilgilendirmeler yapmayı ihmal etmeyin.

Enerji

İşverenler “yapabilirim” diyebilen çalışanları tercih ederler. Çalışanların tavır ve tutumları bulaşıcıdır ve meslektaşları da bundan etkilenir. İyimser ve pozitif bir hava sergilemeniz potansiyel işvereniniz açısından daha olumlu algılanacaktır.

Yüksek Motivasyon

Motive çalışanlar, verimli ve üretken çalışan anlamına gelir. Geçmişten, motive olmanızın sağladığı pek çok başarının örneklerini sunmayı unutmayın. Detaylara olan dikkatiniz ve organizasyonel becerileriniz güvenilir bir çalışan olabileceğiniz mesajını verir.

Uzmanlık

İşverenler kendilerini en iyi hale getirmeye çalışan, bilgi tabanlarını geliştiren çalışanları severler. Bir alanda uzman olmayı hedeflediğinizi belirttiğinizde işveren sizi sorumluluk olarak görmekten uzaklaşacaktır. Siz diğer çalışanların da kendisinden bir şeyler öğrenebileceği kaynak olmaya başlayacaksınız.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.