Kadın Girişimcilere Devlet Desteği

Kadın girişimcilere devlet desteği ile kredi destekleri her geçen gün artmakta. Günümüzde gerek sosyal gerekse iş hayatında göstermiş oldukları üstün başarılarla önem kazanan kadınlara bankalar tarafından pek çok olanak sağlamaktadır. Kadın girişimciler,  kurmuş oldukları şirket üzerinden yapmış oldukları alım satım ve hizmet ile iş hayatına atılmayı başarmışlardır. Bu başarıya destek olmak isteyen bankalar kadın girişimcilere yönelik özel kredi ve fon imkânları tanımışlardır. Bu destekler sayesinde kadın girişimciler şirketlerini büyütmekle kalmayım iş imkânı da sağlamayı başarmışlardır.

Kadın girişimcilere devlet desteği şartları

İş hayatının en büyük problemlerinden birisi sermaye desteğidir. Belirlenen bir sektörde iş hayatına atılmak ve kazanç elde etmek isteyen kadın girişimciler sermaye konusunda oldukça zorlanmaktadır. Bankalar sağlım oldukları kredi ve fon desteği ile birlikte kadın girişimcilerin sermaye sorununun önüne geçmişlerdir. Ayrıca Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası bir diğer ismi ile EBRD bu girişimcilere yönelik olarak bankalara destek vermektedir.

Bu destekler sayesinde hem ülke ekonomisi hem de kadın girişimciler desteklenmekte iş ve işçi istihdamı sağlanmaktadır. İş hayatında titizlik, düzen ve disiplini ile bilenen kadın girişimciler almış oldukları bu destekler sayesinde iş alanlarını büyütebilmektedir. Sizlerde kadın girişimcilere yönelik hangi bankaların destek sağladığını merak ediyorsanız, bu makalemiz tam size göre;

Kadın girişimcilere kredi veren bankalar

Aşağıda belirtmiş olduğumuz kadın girişimcilere kredi veren bankaların yanı sıra pek çok bankada kadın girişimcileri desteklemektedir.

  • Finansbank, kadın girişimcilere yönelik olarak teminat şartı aranmaksızın 36 aya kadar vade seçeneği ile iş kurmaları ya da işletmelerini büyütmeleri üzerine sermaye sağlamaktadır.
  • Vakıfbank, düşük faiz oranlarıyla 84 aya kadar vade seçeneği sunmakta olup oldukça düşük faizlerle birlikte kadın girişimcilere karşı sermaye sağlamaktadır.
  • TEB, 36 ay vade seçeneği ile 125.000.00 TL ye kadar kadın girişimcilere kredi desteği sağlayarak sermaye sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.
  • İş Bankası, düşük faiz ve uygun geri ödeme koşulları ile birlikte kadın girişimcilere destek sağlamakla kalmayıp şirket hisselerinde %51’lik payı olan kadın girişimcilere de bu desteği sunmaktadır.
  • Garanti Bankası, birikimlerini altın olarak elinde tutan kadın girişimcilerin altınlarını banka bünyesindeki hesaba aktarmaları koşulu ile 60 ay vade seçenekli kredi imkânı sunmaktadır.

Bu kredilere sahip olan kadın girişimciler hem uygun faiz hem de uygun geri ödeme seçenekleriyle birlikte finansal sorunlarını çözmektedir.

Ayrıca Kosgeb Destekli girişimci kurslarına katılan ve şartları sağlayan kadınlar Kosgeb tarafından geri ödemesiz 50 bin liraya kadar hibe verilmekte. Kosgeb’e kayıt olmak ve başvuru yapmak için hemen https://finanslayin.com/kosgeb-ile-is-hayatina-nasil-baslanir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kadın girişimci kredisi nasıl alınır ?

Kredi başvuru yapmadan önce öncelikle tüm bankaların sağlamış olduğu imkanlar, faiz oranları ve kredi masrafları tutarlarını karşılaştırarak size en uygun olanı tespit etmeniz gerekir. Zira siz de biliyorsunuz ki her banka kendi kredisinin daha uygun olduğunu iddia eder. Ama işin detaylarında çok farklı ödeme kalemleri ortaya çıkar.

Kredi başvurusu yapmaya kararlaştırmış olduğunuz bankaya online kanallardan ya da şubelerden ilk başvuruyu yapabilirsiniz. İlk başvuru sonrasında başvuru değerlendirilir ve olumlu görülmesi durumunda bankaya davet edilirsiniz. Bu davetle birlikte vermeniz gereken evraklar da tarafınıza iletilir. Bu evraklar ile bankaya başvuru yaparak kredi sürecini tamamlamış olursunuz.

Vakıfbank kadın girişimci kredisi

Kadın girişimcilere destek sağlayan en önemli bankalar arasında Vakıf Bank bulunmaktadır. Vakıf Bank kadın girişimcilere en uygun faizle kredi tahsis eden bankaların başında gelmektedir. Vakıf Bank çağrı merkezini arayarak ya da herhangi bir Vakıf Bank şubesine uğrayarak kredi detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kadın girişimci devlet desteği hakkındaki sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.