Stajyer Maaşları Yatacak mı Son Dakika ?

Stajyer maaşları yatacak mı son dakika gelişmelerini sayfamızda bulabilirsiniz. Covid-19 pandemisi nedeni ile 2020/Mart ayından beri okullar tatil. Okulların tatil olması stajyerlerin de staj yerlerine gitmemesine neden oldu. 2020/Mart ve Nisan ayları maaşları ödendi. Şimdi ise merak edilen husus 2020/Mayıs ve Haziran aylarında maaşların ödenip ödenmeyeceği. Peki stajyer maaşları yatacak mı son dakika gelişmelerini sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Stajyer maaşı devlet desteği 2020

Stajyer çalıştıran işverenlere devlet desteği 2020’de de devam edecek. İşverenlerin destekten yararlanabilmeleri için stajyer öğrencilerin maaşlarını her ay için ayın 10’na kadar ödemeleri gerekmektedir. Maaş ödemesini sağladıktan sonra da dekontla destek için başvuru yapmalıdır.

Stajyer maaşları yatacak mı 2020

Stajyer öğrencilerin maaşları Mayıs ve Haziran aylarında da ödenmeye devam edecek. Kamu Kurumlarından aldığımız bilgilere göre stajyerlerin 2020 Mayıs ve Haziran maaşlarının tam olarak ödenmesi bekleniyor.

Stajyer maaşı ne kadar 2020 ?

Stajyere ödenmesi gereken en düşük maaş tutarı net asgari ücretin %30’undan az olamamakta. Bu bilgiler ışığında 2020 stajyer maaşı en düşük 631 TL olacaktır.

devlet stajyer maaşları ne zaman yatıyor

Devlette staj görenlerin maaşı her ayın 15-20’si arasında ödenir. Nedeni ise ayın bitmesinin beklenecek olması ve maaş hesaplamasının buna göre yapılacak olması. Ay sonu Kamuda ayın 14’ü olduğundan hesaplama işlemi ve maaşların bankaya gönderilmesi süreci ortalama 3-5 günü bulmakta. Bu da maaşların 15-20’si arasında ödenmesine neden olmakta.

Staj süreleri emeklilikte sayılmaz. Staj sürelerinin emeklilikte sayılmamasının nedeni sadece kısa vade primlerinden olan iş kazası, meslek hastalığı ve hastalık primlerinin yatması. Bu sürelerin sayılabilmesi için torba yasa çıkması ve uzun vade primlerinin borçlanılması gerekmektedir.

5 Yorum
 1. Mert

  Manavgatta güvenlik firması ( Kamera alarm sistemleri) 1.5 ay stajer olarak çalıştım bn endüstri meslek lisesi de öğrenciyim maaşlar yatmadı ne ayın kaçı oldu daha yatmadı 20 sinide geçti

 2. Hatice

  Güzellik ve saç bakım bölümünde staj yapıyorum paralar yatacakmi hazirana kadar
  Bir ay doldu halla yatmadı biraz bilgi verirmisinjz

  1. Editör

   Merhabalar. Konu hakkında bilgi sahibi değiliz maalesef.

 3. Cenk

  Yatıcam mı sağlık stajerlerinin maaşı ?

  1. Editör

   Merhabalar. Yatıp yatmayacağı belli değil maalesef.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.