Cvv Kodu Nedir Ziraat Bankası Cvv Kodu Öğrenme

Cvv kodu nedir Ziraat bankası cvv kodu öğrenme ve daha fazlası için detayları yazımızda bulabilirsiniz.  e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan kişiler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapmak istediğinizde bir çok web sitesi sizden kartınızın cvv numarasını istemektedir.

Bu yazımızda CVV kodu nedir? CCV kodu kartın neresinde yazar? CVV kodu silinmiş? ve CVV kodu öğrenme. Sıkça sorulan soruların cevaplarına yer vermeye çalışacağız.

Cvv nedir ?

CVV kodu kredi kartı veya banka kartı üzerinde yer alan üç veya dört haneli güvenlik koduna denmektedir. Card Verification Value kelimesinin baş harflerinden kısaltma yapılarak kullanılmaktadır. Türkiye’de faaliyet gösteren ödeme sistemleri VISA, MasterCard ve Discover üç haneli cvv kodu kullanmaktadır.

CVV kodu ne ?

CVV nedir sorusuna cevap verdikten sonra CVV kodu nedir sorusuna cevap verelim. Dünya çapında hizmet veren ödeme sistemleri güvenli alışveriş ortamı sağlamak açısından bu kodu kullanmaktadırlar. Alışveriş yada ödeme ekranı üzerinde ad, soyad, kart numarası ve son kullanım tarihine ek olarak kartınızı doğrulamanız açısından bu kodu istemektedir. Böylece yapacağınız alışverişlerde daha güvenli bir ortam sağlanmasına imkan tanınmaktadır.

CVV Kodu Kartın Neresinde Yazar ?

kredi kartı güvenlik kodu
CCV kodu öğrenme

banka kartı güvenlik kodu

Kullanmakta olduğunuz kredi kartı yada banka kartı ödeme alt yapısı olarak VISA, MasterCard veya AmericanExpress gibi farklı finans kuruluşlarından destek almaktadır.
Buna bağlı olarak kartınızın ön yada arka yüzünde CVV numaranız yer almaktadır. VISA ve MasterCard kullanıyorsanız kartınızın arka yüzünde AmericanExpress kullanıyorsanız kartınızın ön yüzünde bu kodu bulabilirsiniz.

 

Banka kartı cvv kodu öğrenme

Kullandığınız kart banka kartı ya da kredi kartı ne olursa olsun farketmiyor. Kartın arka yüzünde yer alan cvv kodu için örnekler yukarıda verilmiştir.

Hesap kartı cvv kodu öğrenme

Maaş hesabı ya da emeklilik hesabı gibi hesaplarınıza ait kartların güvenlik kodları kartın arka yüzünde yazar ve yukarıda örneği verilmiş olduğu gibi 3 haneden oluşur.

Kredi kartı güvenlik kodu silinmiş

Kartınızın üzerinde cvv kodunun silinmiş olması durumunda diğer tüm bankacılık işlemlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Alışveriş siteleri üzerinden ödeme yapabilmenizin farklı yolları da bulunmaktadır. Satın alacağınız ürünün ödemesini banka havalesi ile yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir çok e-ticaret sitesi online ödemenin yanı sıra banka havalesini de kabul etmektedir. Ek olarak bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak yeni kart isteğinde bulunabilirsiniz. Yeni kartınız üzerinde kart numarası ve cvv kodu yenilenmiş olarak size ulaşacaktır.

Cvv kodu silinmiş

Silinme durumuna yapmanız gerekenler ile takip etmeniz gereken yol yukarıda verilmiştir. Bir an önce bankanız ile iletişime geçerek yeni kart talep edebilirsiniz.

Kredi kartı cvv kodu öğrenme

CVV kodunuzu öğrenmek için müşterisi olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Güvenlik amacı ile size sorulan soruları doğru cevapladığınız taktirde kartınızın üzerinde yer alan cvv kodunu sizinle paylaşmaktadırlar.

Kartınızda yer alan bu kodu banka harici bir yerden temin etmeye çalışmayınız. Banka harici kişi veya kişiler üzerinden kodu öğrenmeye yönelik kişisel bilgilerinizi paylaşmanız durumunda dolandırıcılığa maruz kalabilirsiniz.

Cvv kodu nasıl öğrenilir ?

Eğer kredi kartınızın ya da bankamatik kartınızın üzerindeki kod silindi ise bankanızın çağrı merkezini arayarak nasıl öğrenebileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Kartın cvv kodunu öğrenmek için hemen https://finanslayin.com/kredi-karti-cvv-kodu-ogrenme/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kartımda cvv numarası yok

Bazı kartlarda güvenlik kodu hiç yazmayabilmekte. Bu kartlar zaten online alışverişe kapalı kartlar olduğundan ayrıca güvenlik numarası yazılmaz. Eğer sanal alışveriş yapacaksanız sanal kart oluşturarak bu işlemi yapabilir ya da havale ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kart olmadan cvv öğrenme

Yanınızda kart olmadan güvenlik kodunu öğrenemezsiniz. Zira her bir kart için verilen güvenlik kodu tektir ve kartın üzerinde yazar. Mobilden, internet bankacılığından ya da çağrı merkezinden öğrenme şansınız yoktur.

Ziraat bankası cvv kodu

Eğer elinizde kredi kartınız ya da bankamatik kartınız varsa yukarıda örnek resimlerde görüldüğü gibi kart güvenlik kodunuzu görüntüleyebilirsiniz. Elinizde kart yoksa ya da güvenlik kodu silindi ise bankanız ile iletişime geçerek kodu temin edebilirsiniz.

Ziraat mobil cvv kodu öğrenme

Elinizdeki Ziraat Kredi Kartı ya da bankamatik kartınızın CVV kodunu mobil ya da internet bankacılığı kanallarından öğrenemezsiniz. Silinmiş ise yeni kart talep etmeniz gerekir. Online alışveriş yapacaksanız sanal kredi kartı oluşturarak devam edebilirsiniz. Hem bu işlem daha güvenlidir.

Cvv Kodu Nedir Ziraat 1 ve 2. karakteri

Kartın arka yüzünde yer alan 3 haneli kodun birinci ve ikinci sırada yer alan kısımlarıdır. Örneğin kod 724 ise birinci karakter 7 ikincisi ise 2 olacaktır.

Yapı kredi cvv kodu öğrenme

Yapı kredi bankasının kart ya da bankamatik kartlarında da güvenlik kodu yukarıda resimlerde görülen yerlerde yer almaktadır. Eğer kartı kaybettiyseniz ya da güvenlik numarasına ulaşamıyorsanız banka çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İş bankası cvv kodu öğrenme

Türkiye İş Bankası’nın tüm kredi kartı ve bankamatik kartlarında CVV kodu kartın arka yüzünde yazar. Eğer İş Bankası kredi ya da bankamatik kartınızın güvenlik kodu silindi ise mobil/internet bankacılığı üzerinden sanal kredi kartı oluşturarak online alışveriş yapabilirsiniz. Eğer bunu yapamıyorsanız yeni kart talep etmeniz gerekmektedir. Zira silinen kod bilgisini bankadan ya da çağrı merkezinden öğrenemiyorsunuz.

Halkbank cvv kodu öğrenme

Halk Bank Kredi kartları, maaş hesap ile emekli maaş hesap kartlarında cvv kodu kartın arka yüzünde yazar. Yukarıda görselde örneği verilmiş olan kartlardan ikinci sıradaki karttaki gibi olan yerde yer alır.

Teb cvv kodu öğrenme

TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası tarafınca verilen kredi kartı ve banka hesap kartlarında güvenlik kodları kartın arka kısmındadır. Eğer bu kod yoksa ya da silindi ise 0850 200 0666 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank cvv kodu silinmiş

Hemen VakıfBank mobil ya da internet bankacılık kanallarından sanal kart oluşturup geçici limit belirleyerek alışverişinize devam edebilirsiniz. Asıl kartla alışverişe devam etmek için cvv kodu gereklidir. Bunu çağrı merkezinden ya da başka bir kanal üzerinden alma imkanınız maalesef yoktur.

CVV kodu hakkındaki tüm sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

2 Yorum
  1. Mustafa

    Hocam benim ziraat kartımın arkasında hem cvv var hemde cvv2 ben intenretten alış veriş yaparken hangisini kullansam daha güvenli olur?

    1. Editör

      Sanal kart oluşturarak ccv2 kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece daha güvenli bir şekilde online ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.