Bim Maaşları 2020

Bim maaşları BİM marketlerin ülkemizde bulunan en büyük market zincirleri arasında yer alması ve diğer marketlere göre daha iyi seviyede olmasından dolayı sürekli araştırılan konuların başında gelmektedir. Bildiğiniz gibi BİM mağazaları yurtdışında da faaliyetini sürdürmektedir. Birçok kişiye ekmek kapısı olan bu market zinciri hakkında pek çok kişi çalışma şartlarını ve 2020 yılı maaşlarını merak etmektedirler. Sizlere bu yazımızda BİM Çalışma Şartları ve Maaşları 2020 konusundan bahsedeceğiz.

Ülkemizin sayılı market zincirleri arasında yer alan BİM özellikle fiyatlarının uygunluğu ile birlikte pek çok vatandaşımız tarafından tercih edilmektedir. Binlerce şubeye sahip olan BİM ayrıca personel istihdamı açısından da önemli bir yere sahiptir.

Ülkemizin 81 il merkezinde faaliyette bulunana BİM ayrıca birçok ilçe merkezlerinde ve yurtdışında da faaliyetlerine devam etmektedir. 2020 yılı asgari ücretin açıklanması ile birlikte belirli bir tecrübeye sahip olmuş ya da yeni bir iş arayan kişilerce BİM’in çalışma şartları ve maaşları araştırılmaktadır. Sizlere bu yazımızda detaylı bir şekilde bu konuda bilgi vereceğiz.

Bimde çalışma şartları 2020

BİM Personeli olabilmeniz için öncelikle en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Ayrıca genelde 30 yaş üzeri olanlar yönetici kadrosu dışında tercih edilmemektedirler. Bunun yanı sıra personellerin hem müşteriler ile hem de çalışma arkadaşları ile birlikte düzenli iletişim kurabilmesi istenilmekte ve iletişim becerisi ile ekip çalışması kontrol edilmektedir.

BİM’de çalışmak için başvuranların ön başvuruları İnsan Kaynakları Servisi tarafından değerlendirilir. En az lise mezunu olması ve 30 yaş altında olması koşulu ile başvuru ön değerlendirmeye alınır. Sizin de bildiğiniz gibi tecrübe burada esas alınan en önemli kriterdir.Daha önce market tecrübesi olanlar ve kıdemi yüksek olanlar tabi ki tercihte öncelikli olacaklardır. Bunun yanında diksiyonunun ve fiziki durumun düzgün olması, satış ve iletişim becerisi esas alınacak diğer kriterler olacaktır. Tabi iletişim ve satış becerisi sözlü mülakatta teste tabi tutulacaktır. 

Başvuruya istinaden CV’si incelenen ve ilk değerlendirmeleri olumlu görülenler sözlü mülakata çağrılırlar. Sözlü mülakatta kendinizi tanıtmanız, vizyon ve misyonunuz ve satış becerinizin testi için bazı sorular sorulur. Bu soruların ardından görüşme sona erer. İş deneyimleriniz ve sözlü mükalatınız uygun görülürse sizden işe başlamanız istenir ve telefonla bilgi verilir. İşe giriş için gerekli evraklar talep edilir. İşe giriş evraklarının ne olduğunu öğrenmek ve online olarak indirmek için https://finanslayin.com/ise-giris-icin-gerekli-belgeler-nelerdir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İşe giriş evraklarını toparlayıp insan kaynakları müdürlüğüne teslim ettikten sonra işe başlayacağınız tarih ve market tarafınıza bildirilir ve belirtilen tarihte işe başlarsınız.

Bim çalışma saatleri ve maaşı 2020

BİM market zincirinin ülkemizde binlerce çalışanı bulunmaktadır. Bu nedenledir ki BİM kurumsallığa oldukça önem vermektedir. BİM en yoğun marketler arasında yer almakta ve şubelerden günlük binlerce vatandaşımız alışveriş yapmaktadır.

BİM Personelleri mağaza müdür tarafından belirlenen vardiya saatleri arasında çalışmaktadırlar. BİM çalışma şartları açısından personeline oldukça önem veren market zincirlerinin başında gelmektedir. Personeline yönelik olarak 14+2 sisteminde yıllık izin hakkı veren market zincirinde 1 yıllık hizmet süresi dolduktan sonra izin hakkı kullanılmaktadır.

Hafta da 1 gün izinli olarak çalışan BİM personelleri günlük 8.5 saat çalışmaktadırlar. Fakat bakıldığında mesai saatleri genellikle 9-10 saat ile sonuçlanmaktadır.  BİM personelleri dinlenme, yemek ve sigara molası gibi molalar verebilmektedir. Bu molalar da çalışma saati dahilinde yer almaktadır.

Bim’de kariyer

Bim marketler zincirinde çalışmak için iş başvurularınızı https://www.bim.com.tr/Categories/676/hizli-basvuru.aspx sayfası üzerinden online olarak yapabilirsiniz.

Bim personel maaşları 2020

BİM içerisinde farklı pozisyonlarda çalışan binlerce personel barındırmaktadır. 2020 yılında belirlenen asgari ücret ve enflasyon farkı ile birlikte personelinde ücreti zamlanmıştır. BİM asgari ücretin yaklaşık %10 -15 üzerinde maaş ödemektedir. Yönetici kadrosu dışındakilere ödenen ortalama maaş medeni durum ve çocuk sayısı da esas alınarak ortalama 2600 TL civarında olmaktadır.

Çağrı merkezi görevlisi olarak evde çalışabilirsiniz. Çağrı merkesi görevlisi maaşları, çalışma şartları ve başvurunun nasıl yapılacağı hakkında detayları https://finanslayin.com/cagri-merkezi-calisma-sartlari-ve-maaslari/ sayfamızda bulabilirsiniz.

Bim part time maaş 2020

Bildiğiniz üzere 4857 Sayılı Kanuna göre part time yani kısmi çalışma aylık 20 günden az olamaz. Haftalık çalışma süresi 45 saattir ve bu durumda bir çalışmanın part time yani kısmi süreli çalışma sayılabilmesi için en az 30 saat çalışma olması gerekmektedir. Bu durumda Bim marketlerde parttime çalışanlara ödenen net maaş 2020’de 1550 liradan düşük olamaz.

Bim müdür maaşları 2020

Yönetici kadrosundakilere ödenen maaşlar BİM’ deki pozisyonuna ve çalışma süresine bağlı olarak farklılık göstermekte. Markette yetkili olan yani bim mağaza sorumlusu maaşı 2020’de ödenen ortalama maaş 3500-4000 lira arasındadır. Ancak yine belirtmek gerekirse kıdeme, medeni duruma, engellilik durumuna ve çocuk sayısına göre ödenecek net maaş tutarları farklılık gösterebilir.

Burger King personel alımı yapıyor. Burger King’te kariyer yapmak, maaşları öğrenmek ve başvuru yapmak için https://finanslayin.com/burger-king-calisma-sartlari-ve-maaslari-2019/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bim çalışanları yorumları

Bim’de çalışan birisi iseniz lütfen çalışma şartları, maaşlar ve görüşlerinizi yorum kısmından bizlere iletin. Bu BİM’de çalışmak isteyenler için de rehber olacaktır.

Bim kasa eğitimi

BİM’de çalışma için uygun görülüp işe başladıktan sonra gerekli eğitim mağaza sorumlusu tarafından size verilir. Bunun öncesinde bazı zamanlar oryantasyon eğitimi düzenlense de genelde işe başladıktan sonra eğitim işbaşında verilmekte.

Konu hakkında soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bize iletebilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.