Burger King Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

Ülkemizde gıda sektöründe faaliyet gösteren pek çok yerli ve yabancı sermayeli şirket bulunmaktadır. Burger King de ülkemizde faaliyet gösteren yabancı sermayeli gıda perakendeci şirketlerden bir tanesidir. Yaklaşık olarak 20 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Burger King aynı zamanda birçok işçi istihdamı da sağlamıştır. Sizlere bu yazımızda Burger King Çalışma Şartları ve Maaşları konusundan bahsedeceğiz.

Günümüzde birçok kişi belirli şirket ya da firmalarda iş aramaktadırlar. Bu işler genellikle kasiyer ve müşteri hizmetleri yönünde olmaktadır. Burger King isimli firma da ülkemizin işçi istihdamına oldukça olumlu katkı sağlamıştır. Belirli şartların barındırılması ya da yerine getirilmesi ile birlikte Burger King isimli şirkette işe girebilmek mümkündür. Personeline yönelik olarak puanlama sistemi uygulayan ve belirli çalışma şartları isteyen Burger King birçok iş arayan vatandaşımız için bir ekmek kapısı haline dönüşmüştür.

Burger King Çalışma Şartları 2020

Her şirket ve firma da olduğu gibi Burger King firmasında da belirli çalışma şartları bulunmaktadır. Burger King çalışma şartları, genel çalışma şartları ile aynı nitelikleri taşısa da ilgili vardiya ve izin işlemleri firma müdürü tarafından belirlenmektedir.

Burger King personeline yönelik olarak günlük çalışma saatini 8 saat olarak belirlemiştir. Dinlenme, yemek ve sigara molası da bu saatlere dâhildir. Burger King personelleri haftalık olarak bir gün izinli sayılmaktadır. Bunun yanı sıra bir yılınızı doldurduğunuz takdirde 14+2 günlük senelik izin kullanma hakkınız bulunmaktadır. Burger King Personeli her hafta değişiklik gösteren 2 vardiya şeklinde çalışmaktadır. Burger King Firması personel ücretlerini belirli statülere göre belirlemektedir.

Burger King Maaşları 2020

Burger King firmasında ilk olarak işe giren her personel asgari ücret ile işe başlamaktadır. Daha sonraki zamanlarda ise kademeniz artarak maaşınızda yükselecektir. Burger King çalışanları aylık mesai ücreti olarak yaklaşık %10 mesai ücreti almaktadırlar. Bunun yanı sıra belirli sınavlara girerek mesleğinde yükselmeye hak kazanan personel Expert (Servis Uzmanı), Servis Supervisor ve Vardiye müdürü gibi kadrolara da geçiş yapabilmektedir. Her kademe yükselişinde ise maaşında yaklaşık olarak %5’lik bir artış görülmektedir. Bu ise ilk işe başlamanızdan müdürlüğe yükselmeye kadarki süreçte yaklaşık olarak %25 lik bir zamdır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.