Starbucks Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

Starbucks gençlerin son yıllarda oldukça yoğun olarak gittiği mekânlar arasında yer almaktadır. Ülkemizde büyük bir gelişme gösteren yabancı sermayeli bu şirket aynı zamanda çalışan istihdamı ile de gün yüzüne çıkmaktadır. Kısa zaman içerisinde birçok şube oluşturan Starbucks iş arayanlar için bir ekmek kapısı haline dönüşmüştür. Sizlere bu yazımızda Starbucks Çalışma Şartları ve Maaşları 2020 konusundan bahsedeceğiz.

Ülkemizde birçok yeni şube açan ve personel arayışına giren Starbucks pek çok işsiz gencimiz için bir ekmek kapısı haline dönüşmeye devam etmektedir. Gerek internet ortamında gerekse fiziki şubeler aracılığıyla yayınlamış olduğu iş ilanları ile son dönemlerde oldukça popüler olan Starbucks, aynı zamanda çalışma şartları ve maaşları ile de birçok iş arayanın merak konusu haline gelmiştir. Her firmada olduğu gibi Starbucks firması da çalışanlarında bazı şartlar aramakta ve yerine getirilmesini istemektedir.

Starbucks Çalışma Şartları 2020

Starbucks firmasında çalışan personeller 8 saatlik mesai dilimi ile çalışmaktadır. 8 Saatlik mesainin yarım saatini yemek molası olarak değerlendirmektedir. Ayrıca Starbucks isimli firmada haftalık olarak 1 gün izin kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra çalışmış olduğunuz firmada 1 yılınızı doldurduğunuz takdirde 14+2 gün olarak yıllık izninizi kullanabilmeniz mümkündür. Starbucks isimli firmada vardiyalı olarak çalışmaktasınız. Vardiyanız ilgili firma müdürü tarafından belirlenmektedir.

Çalışma durumunuz ise yöneticiniz tarafından firmaya bildirilmektedir. Yöneticilerin sizden memnun olması durumunda firmada yükselebilmeniz mümkündür ya da tam aksi bir durum söz konusu ise işten çıkarabilmeniz mümkündür. Ayrıca işe başvurularınızda sizlerden bazı bilgi ve belge istenilmekte ve belirli bir deneyim ve eğitim sürecinden geçirilmektesiniz.

Starbucks Maaşları Ne Kadar?

Starbucks isimli firmada personel olarak işe başladığınız ilk olarak 2020 yılında açıklanan asgari ücretle işe başlamaktasınız. 2020 yılı enflasyon ve asgari ücret tutarının açıklaması ile birlikte asgari ücretle çalışan personelin maaşı 2324,70 TL olmuştur.

Ayrıca Starbucks isimli firmada çalışma durumunuza göre mesai ve prim alabilmeniz de mümkündür. Bu durum sizlerin çalışmış olduğu firma ile alakalıdır. Bazı bölgelerde bulunan şubelerin daha farklı maaş verdikleri bilinmektedir. Bunun yanı sıra firmada yükselmeniz durumunda maaşınızda artacaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.