Çağrı Merkezi Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

Günümüzde pek çok vatandaşımız çalışma şartları ve maaşı uygun bir işte çalışmak istemektedirler. Kendilerine uygun bir meslek bularak işinde ilerlemek ve mali olarak geçimini sağlamak isteyen birçok vatandaşımız iş aramaktadır. Çağrı Merkezleri de ülkemizde yapmış oldukları işçi istihdamları ile birlikte en çok ön plana çıkan şirketler arasında yer almaktadır. Sizlere bu yazımızda Çağrı Merkezi Çalışma Şartları ve Maaşları 2020 konusundan bahsedeceğiz.

Çağrı merkezi personelleri şirket tarafından belirlenen ürün ya da hizmetlere ilişkin olarak belirli tanıtım ya da sorunların giderilmesinde kişilere yardımcı olan kişilerdir. Çeşitli hizmet ve desteklerin sunulmuş olduğu çağrı merkezlerinde personeller müşterilerin çeşitli sorularını cevaplamakta ve sorunlarını gidermeye çalışmaktadırlar. Çağrı merkezleri belirli kurumsal firmaların müşterileri ile iletişim kurmuş olduğu birimlerdir. Firmalar çağrı merkezleri için personel temin ederken belirli şartların taşınmasını istemekte ve belirli eğitimlerden geçirmektedir. Bu hususta özellikle iletişimi ve diksiyonu iyi personel tercih edilmektedir.

Çağrı Merkezi Çalışma Şartları 2020

Çağrı Merkezi birimi olan firmalar personelini işe alırken ilk olarak diksiyonu ve iletişimini kontrol etmektedirler. Belirli iletişim faktörünü taşıyan personellerine ise eğitim vermekte ve işe girişini onaylamaktadırlar.

Çağrı merkezinde çalışacak olan personelin ikna kabiliyeti yüksek, pozitif ve kibar kişiler olmasına dikkat edilmektedir. Çağrı merkezi personeli olarak göreve başlayan kişi maaş + sigorta + yemek ve servis imkânından faydalanmaktadır. Fakat bu durum firmalar arasında farklılık göstermektedir. Sizlere verilecek bir kulaklık ve bilgisayar ile birlikte belirlenen saatler içerisinde gelen çağrıları yanıtlamanız ve giden çağrılar da müşteriler ile iyi iletişim halinde olmanız istenilmektedir.

Bundan dolayı firmalar sizlerden iletişim becerinizin yüksek olmasını talep etmektedirler. Çağrı merkezlerinde vardiyalı olarak da çalışabilmektesiniz. Vardiyalar ilgili firma müdürü tarafından oluşturulmaktadır.

Çağrı Merkezi 2020 Yılı Maaşları Ne Kadar?

2020 yılı enflasyon ve asgari ücretin belirlenmesi ile birlikte tüm meslek gruplarında alınacak olan maaşlar zamlanmıştır. Çağrı merkezi personelleri de maaşlara gelecek olan bu zamlardan faydalanmaktadır. İlk işe başlayan çağrı merkezi personeli mesai ücreti hariç olmak üzere 2324,70 TL asgari ücret ile işe başlamaktadır. Fakat bu tutar kademenizin artması, mesailer ve ayrıca firmalar tarafından belirlenen primler ile artış göstermektedir.

1 Yorum var
  1. Yapısuk

    aklınız varsa, başka bir sektör ve iş bulun ÇM den uzak durunuz

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.