Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi ?

Ev hanımları kredi çekebilir mi ? Krediler geçmişten günümüze artarak devam etmekte olup hem harcamaların artması hem de lüks yaşam isteklerinin artması ile birlikte neredeyse zorunlu kullanım haline gelmişlerdir. Bu durumun üstüne bir de bankalar arası yaşanan rekabet eklenince gelir ve ödeme durumu olmayanlara bile kredi imkanı sunulur hale gelmiştir.

Aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen bayanların çoğu evde yapmış oldukları el işlerini, yemekleri ve diğer değişik ürünleri satmaktadırlar. Fakat bu satışlar üzerinde herhangi bir gelir belgesi bulunmamaktadır. Bankalar kredi vermek üzere talep etmiş olduğu gelir belgesini incelemektedirler. Fakat geliri olamasa da düşük limitler üzerinden öğrencilere ya da ev hanımlarına kredi imkanı sunmaktadırlar.

Ev hanımları kredi alabilir mi ?

Günümüzde birçok insan geliri olmayanların kredi alamayacağını düşünse de bu bilgi kısmi olarak yanlıştır. Bankalar geliri olsun ya da olmasın ev hanımlarına belli faiz oranları ve düşük limitlerde ( 5000-1000 TL arası ) kredi alma imkân sunmaktadır. Bunun yanı sıra bankalar, ödeme düzeninize göre limit artırımına gitmektedirler.

Ailenin maddi yükünü sadece eşlerine yüklemek istemeyen ev kadınları bankalardan düşük limitlerde almış oldukları kredilerle hem evin maddi durumuna destek olmakta hem de evde yapmış oldukları ürünlerin maliyetini karşılamaktadırlar. Bankalar herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarından eşinin gelir belgesini istemektedirler.

Eğer eşinizin de bir geliri yok ise mal varlığınız üzerinde ipotek izni istemek koşuluyla yine de kredi sağlamaktadırlar. Hali hazırda ev hanımı sigorta primi ödüyorsanız, bankalar açısından daha iyi bir konumda olduğunuzu bilmelisiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Finansbank, Vakıfbank, İş Bankası ve Ziraat bankası ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında önde gelmektedirler. Bankalar sizlere kredi sağlamak amacıyla ilk olarak gelir belgesi, sigorta dökümü ve mal varlığı bilginizi istemektedirler. Bunların sizde mevcut olmaması durumunda ise yine aynı şekilde eşinize ait olan bu dökümleri bankanıza sunmanız istenmektedir.

Sunmuş olduğunuz bu belgeler doğrultusunda bankanız gerekli değerlendirmeyi yaparak olumlu ya da olumsuz olarak size sonuç bildirecektir. Olumlu bildirmiş olduğu sonuçlarda ise kredi kart limitlerini son derece düşük tutarak belli bir müddet ödeme düzeninizi kontrol edecektir. Ödeme düzeninizde herhangi bir aksaklık görmeyen banka talebiniz doğrultusunda kredi kartı limitinizi artırabilmektedir.

Evde çalışarak para kazanmak ister misiniz?  Evde paketleme işi yaparak para kazanmaya başlamak için hemen https://finanslayin.com/iskurdan-ev-hanimlarina-evde-paketleme-isi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu

Ziraat Bankası ev hanımları sağlamış olduğu kredi imkanları ile öne çıkan bankalardan birisidir.  Eğer kredi notunuz iyi ise Ziraat Bankası’na başvuru yaparak ev hanımı kredisinden yararlanabilirsiniz.   Ziraat Bankası ev hanımı kredisi başvurularını Ziraat Bankası resmi sayfası üzerinden ya da online bankacılık kanalları üzerinden kredi başvurusu menüsünden yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşük değilse büyük ihtimalle düşük limitli de olsa Kredi başvurunuz onaylanacaktır. Kredi notunuzu e-devlet üzerinde sorgulayarak öğrenebilirsiniz Kredi notunuzu öğrenmek için  hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-nasil-ogrenebilirim/. 

Enpara ev hanımlarına kredi

Dijital bankacılığın Türkiye’de en gelişmiş örneklerinden birisi olan Finansbank Enpara ev hanımlarına verdiği desteklerle de ön plana çıkmaktadır.  Ev hanımlarına sağlamış olduğu düşük limitli kredi kartı ve düşük limitli kredilerle Finansbank Enpara bankalar arasında öne çıkan bankalardan birisidir.  Enpara’nın  şubesi  olmadığından hizmetlerini internet üzerinden ve Çağrı Merkezi üzerinden vermektedir. Dolayısıyla Enpara bankacılık sistemindeki tüm kredi ve kredi kartı başvurularınızı en paranın resmi internet sayfası üzerinden yapmanız gerekmektedir. Tüm başvurularınızı https://www.qnbfinansbank.enpara.com/ sayfası üzerinden yapabilirsiniz.

Postaneden ev hanımlarına kredi

PTT vermiş olduğu tüm hizmetleri ilave olarak PTT Bank sistemi ile de vatandaşa hizmet etmeye devam etmektedir. PTT Bank tüm vatandaşları olduğu gibi ev hanımlarına da Kredi imkanı sunabilmektedir. Postaneden Kredi alabilmek için herhangi bir PTT şubesine uğrayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi notunuz ve Mali durumunuz esas alınarak yapılacak Araştırma sonucunda düşük limitli de olsa PTT kredi den yararlanma hakkına sahip olursunuz.

Vakıfbank ev hanımlarına kredi

Devlet bankaları içerisinde önemli bir yere sahip olan Vakıfbank esnaf, memur, tüm çalışanlar ile ev hanımlarına düşük faiz oranları ile kredi imkanı sağlayabilmektedir.  Vakıfbank resmi internet sayfası üzerinden, çağrı merkezinden, Vakıfbank şubelerinden ya da SMS ile VakıfBank’a kredi başvurularınızı iletebilirsiniz.

Özetle aslında tüm Kredi başvurularında öne çıkan unsur kredi notu ve mali durumunuzdur. Eğer mali durumunuz kredi için uygunsa Vakıfbank ve diğer tüm bankalardan ev hanımı kredisini düşük limitli de olsa çekebilirsiniz.

Ev hanımı olarak para kazanabileceğiniz tüm iş fikirlerini tek başlık altında sizin için toparladık. Hemen https://finanslayin.com/ev-hanimlarina-para-kazandiracak-parlak-4-is-fikri/ sayfamızı ziyaret ederek güncel olarak para kazanabileceğiniz Tüm geçirmeli Tek başlık altında inceleyebilirsiniz.

Ev hanımı kredisi ile ilgili olarak tüm sorularınızı yazımızın sonundaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.