Youtube’den Para Kazanmak ?

Youtubue’den Para Kazanmak son zamanların en revaşta olan işlerinden birisi. Evde ek iş imkânı arıyorum ve boş zamanım çok diyenlere özel olarak internetten para kazanma yollarından bahsedeceğiz. Hepimizin bildiği ve aşina olduğu Youtube bu konuda kendisini kanıtlamış kolay ve basit yollardan para kazanmanızı sağlayacak sistemlerin başında gelmektedir. Youtube üzerine yüklemiş olduğunuz videonun bir anda milyonlar tarafından izlenmesi sizin evde rahat ve kolay bir şekilde para kazanmanızı sağlayacaktır.

Günümüzde popülaritesi oldukça artmış olan Youtube evde ek iş imkânı arayanlar için oldukça cazip bir hale gelerek neredeyse bir iş sektörü olma yolunda ilerlemektedir. Youtube’yi hem hobi olarak hem de ek gelir kapısı olarak görebilirsiniz. İnsanların çoğu Youtube’den nasıl para kazanılacağı hususunu araştırmakta ve sormaktadırlar. Sizlere bu makalemizde evden rahatça video yükleyerek nasıl para kazanacağınızı anlatacağız.

Yotube’dan asıl para kazanılır ?

İlk olarak bir Youtube hesabı açarak kanalınızı oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra kanalınız içerisinde video paylaşımlarında bulunmanız gerekmektedir. Youtube ile anlaşarak videolarınıza reklam ekleyip izleyici sayısını artırarak bu reklamlara tıklanması sonucu gelir elde edeceksiniz.

Her 1000 izlemede yaklaşık olarak 5 TL ile 10 TL arasında bir para kazanabilirsiniz. Youtube’den reklam almak için ilk olarak adsense hesabınızın olması gerekmektedir. Sizlere Youtube’den aşama aşama para nasıl kazanılır bunu aktaralım

Youtube para kazanma şartları

  • Bir Youtube hesabı edinin.
  • Edinmiş olduğunuz Youtube hesabınızdan bir kanal oluşturun.
  • Kendinize bir konu veya kategori belirleyerek bu doğrultuda video paylaşımı yapın.
  • Videolarınızın izlenme oranını takip edin ve izleyici kitlenizi artırmaya çalışın.
  • Belirli bir izlenme oranı yakaladıktan sonra kanalınız için adsense başvurusunda bulunun.
  • Başvurunuz sonuçlandıktan sonra düzenli olarak video yüklemeye devam edin.
  • Kanalınızı marka haline getirmek için çalışın.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeleri sırasıyla uygulayarak Youtube’den kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Para kazanmanızdaki en büyük etken sizlerin izleyici kitlenizdir ne kadar çok izleyiciye ulaşırsanız reklamların gösterimlerinin ve tıklanma oranlarının artmasını sağlarsanız.

Youtube’den elle tutulur bir gelir elde etmek istiyorsanız en az 1.000 aboneye, tüm videolarınızın 1.000 görüntülenmeye ve kanalınızın en az 10.000 görüntülenmeye ulaşması gerekmektedir. Tabi bunlar minimum değerlerdir. Düzenli olarak dikkat çekici videolar yüklemek izleyici ve abone sayınızın artmasını sağlayacaktır. Bu kullanıcılar sizin Youtube hesabınızın markalaşmasını sağlayacaktır.

İnternet sitesi açarak da para kazanabilirsiniz. Video içerik yerine yazılı içerik ile de google adsense kazancı elde edebilirsiniz. Evde yazı yazarak internetten para kazanmaya başlamak için hemen https://finanslayin.com/blog-sitesi-acma-para-kazanma/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Youtube para kazanma etkinleştirme

Youtube kanalınız belli bir abone sayısı ve trafiğe ulaştığında artık sayfanızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle youtube kanalınız için google adsense başvurusu yapmanız gerekmektedir. Adsense başvurusundan sonra başvurunuz onaylarsa reklam yerleşimi ve düzenlemesinin ardından artık para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube kanalınız için adsense başvurusunuz https://www.google.com/intl/tr_tr/adsense/start/ sayfasından yapabilirsiniz.

Youtube kanalı açarak para kazanma hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz. 

İçerik Özet Başlıkları

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.