Site Açarak Para Kazanmak

Site açarak para kazanmak ister misiniz ?WordPress blog sitesi açmak ve para kazanmak mı istiyorsunuz? Yazılım uzmanı olmasanız dahi blog açmak, artık çok zor değil. Bir blog açmanın özellikle yanınızda WordPress desteği alabileceğiniz biri olmadığı zaman sizi korkutmasın. Artık yalnız değilsiniz, WpGurme sitesi ekibinden müjdeli bir haberimiz var. Bir çok kişiye bedava destek vermeyi hedefleyen, yeni bir hizmetlerini duyurdular.

Siteleri üzerinden verilen sponsor bağlantı ile alan adı ve hosting alan okuyucularına 30 gün boyunca bedava WordPress desteği vereceklerini duyurdular. Birazdan size blog açma için neler yapmanız gerektiğini yazacağız.

Blog sitesi açmak için gerekenler

WordPress blog sitesi açmak için size gereken temel üç şey var;

 1. Jenerik bir alan adı
 2. Kaliteli bir hosting
 3. Hazırlanmış olan kılavuzu okumanız ve uygulamanız için 45 dakikanızı ayırmanız

Evet, doğru okudunuz. Bir blog sitesini 45 dakikadan daha kısa bir sürede sıfırdan kurarak yazılarınızı yazmaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız, tabi ki WpGurme tarafından hazırlanan sıfırdan blog açma rehberi ile yapacaksınız.
Peki bu 45 dakikalık kılavuz size hangi konularda yardımcı olacak, bilgisayarınızın sağ tuşuna basıp blog aç demek kadar kolay olacağının garantisini vermiyoruz. Ancak dediğimiz gibi sponsor bağlantı üzerinden blog açan kişilere 30 gün boyunca bedava destek veriliyor. Gelelim kılavuzun içeriğine:

 • Ücretsiz Alan Adı Nasıl Kaydedilir
 • Web Hosting Nasıl Seçilir?
 • WordPress Nasıl Kurulur
 • WordPress Temanızın Değiştirilmesi
 • İlk Blog Yazınızı Nasıl Yazabilirsiniz
 • Eklentilerle WordPress Özelleştirme
 • Blog Sitenizden Para Kazanın
 • Öğrenilmesi Gerekenler için Kaynaklar

Aklınızda bir blog sitesi nasıl yapılır yada bana maliyeti ne olur diyorsanız aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayarak tüm detayları okuyabilirsiniz.

WpGurme Neleri Sizin için Bedava Yapıyor?

WpGurme üzerinden sponsor bağlantımızla Veridyen üzerinden barındırma alan tüm kişilere 30 gün boyunca ücretsiz destek vermeyi planlıyoruz. Türkiyede bu işlemler için ortalama 500 TL ücret isteyen siteler var. Bunu ücretsiz yaparak daha fazla marka bilinirliği yaratmak çabasındayız.

Peki ücretsiz destek neleri kapsıyor:

 • WordPress kurulumu.
 • Tema seçimi ve basit düzenleme.
 • Temel WordPress SEO ayarları ve eklenti kurulumu.
 • Ücretsiz yada ücretli(isteğe bağlı) önbellek eklentisi kurulumu.
 • WordPress güvenlik eklentisi ve temel ayarları.
 • Skype ve TeamViewer üzerinden canlı destek.

Evet bir çok kişi veya site sizden tüm bu işlemler için ücret talep ederken, WpGurme bu işlemleri ücretsiz olarak yapıyor.

Bilgilendirmekte fayda görüyorum, verilen bağlantı üzerinden hosting ve alan adı alacak kişilere kesinlikte fazladan ücret eklenmesi söz konusu değildir. Vereceğimiz bağlantı üzerinden yada hosting firmasının sayfası üzerinden yapılan işlemlerde ücret farkı oluşmamaktadır.

İlgili Yazı ve detaylar: https://wpgurme.com/blog-acma-rehberi/. 

Site açarak para kazanma

Gelelim asıl konumuz olan site açarak nasıl para kazanabileceğiniz hususuna. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki emeksiz bir kazanç yok. Emek vereceksin, sürekli olacaksın ve özgün olacaksın. İşte bir siteden para kazanmak için işin en başında bu kriterler senin için temel kriterler olmalı. Sağdan soldan toplama içerikler ile para kazanabileceğini düşünüyorsan bu işe hiç başlama. Peki iyi güzel, açtık sitemizi ama biz bu işten nasıl para kazanacağız gelelim bunun detaylarına.

Site açarak nasıl para kazanılır ?

Sitemizi açtık ve düzenli olarak içerik girdik. İçerikten kasıt makale olabilir, resim olabilir ya da video içerikli olabilir. Burada en önemlisi özgün ve sürekli olmak. Bunları sağlarsanız ve bir de sitenizi sosyal medya ile desteklerseniz sitenizin belli bir kitlesi oluşmaya başlayacaktır. İlgi çekici içerikler her zaman ön plandadır bunu unutmamalısınız. İşte siteniz içerik ve ziyaretçi olarak belli bir yere geldiğinde artık sitenize reklam alabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Reklamdan para kazanmak için en iyi ve sağlam yöntem ise google adsense yöntemidir. Google adsense kendi sitesi üzerinden başvuru yaparak sitenize reklam alabilir ve pasif olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabi ki olay adsense ile de sınırlı değil. Sitenize sponsor reklamlar alabilir ve ya adsense benzeri reklam şirketlerinden de reklam alabilirsiniz. Tüm bunların hepsi temelde tek birşeye bağlı ve tekrarlamakta fayda var. Özgün ve ilgi çekici içerikler girin.

Bedava site aç para kazan

Bedava site açabileceğiniz birçok platform bulunmakta. Bunlardan öne çıkan google blogger ve wordpress ancak biz bunları pek tavsiye etmiyoruz. Zira ücretsiz açılan platformlarda yapılabilecekler sınırlıdır. İmkanınız varsa wordpress tabanlı ücretli bir site açın. Ücretsiz olarak açmış olduğunuz siteden de tabi ki para kazanabilirsiniz. Site ziyaretçisi arttığında sitenize adsense ya da başka reklam sponsoru firmalardan reklam alabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun yanında internetten oyun oynayarak para kazanmayı zevkli hale getirebilirsiniz. Oyun oynayarak para kazanmak istiyorsanız https://finanslayin.com/oyun-oynayarak-para-kazanma/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sıfırdan nasıl para kazanılır ?

Sermayesiz olarak yapılabilecek işler sınırlı olmakla birlikte günümüzde bu mümkün. Zira insanlar artık günlerinin çoğunu sosyal medyada geçirmekte. Örneğin sadece bir telefon ile ilgi çekici bir youtube kanalı açabilir ve reklam geliri elde edebilirsiniz. Yine aynı şekilde yukarıda belirtildiği şekilde ücretsiz bir blog sitesi açabilir ve pasif gelir elde edebilirsiniz. Makale yazma yeteneğiniz varsa makale yazarak kazanç elde edebilirsiniz. Sermayesiz ve kısa yoldan para kazanma yöntemleri için https://finanslayin.com/kisa-yoldan-para-kazanma-yollari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Para kazandıran blog konuları

Rekabetin yüksek olduğu ve genellikle finans alanındaki kelimelerde kazanç da yüksek olmaktadır. Örneğin forexte reklam rekabeti yüksektir ve doğal olarak şirketler daha çok ziyaretçi için reklam bütçesini arttırmakta bu da size kazanç olarak dönmekte. Bu yüzden finansal terim içeren konular açmanız gelirinizi arttıracaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.