Oyun Oynayarak Para Kazanma

Oyun oynayarak para kazanma günümüzde online para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır.  İyi bir bilgisayar yada konsol oyuncusuysanız, oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Online oyun sektörü her yıl bir önceki yıla nazaran büyüyor. Dünya çapında bir çok ülke profesyonel olarak oyun oynayan kişiler, oynadıkları oyunlar üzerinden gelir elde ederek yeni bir iş kolunun doğmasına neden oldular.

Birazdan sırasıyla online oyun sektörüne ve bu sektörden nasıl para kazanabileceğiniz hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Online para kazanmanın en garanti yollarından birisi blog sitesi açmaktır. Hemen https://finanslayin.com/blog-sitesi-acma-para-kazanma/ sayfamızı ziyaret ederek blog açarak nasıl para kazanabileceğiniz hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Oyun oynayarak para kazanmak

Dota 2League of Legends ve Counter-Strike: Global Offensive oynayan milyonlarca kişi belirli ihtiyaçları doğrultusunda ödeme yapmaktadır. Oyun içi seviye yükselme ve özel eşyalara sahip olmak için oyuncular para ödemekteler.Verdiğimiz oyunlar sadece örnek amaçlı olduğunu unutmayın. Daha pek çok farklı oyun üzerinden ticaret yapmanız mümkün.Şimdi ise yasal olarak bu oyunlardan nasıl ek gelir elde edebileceğinize yakından bakalım.

Oyun kanalı kurarak para kazanma

Youtube ve Twitch üzerinden bağış alma
En büyük yayın platformları

Oynadığınız oyunları canlı olarak twitch üzerinden yayınlayarak bağış toplayabilirsiniz. Tabi ki takipçi sayınız ile kazanabileceğiniz bağış doğru orantılı olduğu gibi oyunlar üzerinde ki ustalığınızın da önemli olduğunu unutmayın.

Youtube  üzerinde kanal oluşturarak izlemeler üzerinden reklam geliri elde edebilirsiniz. Kuracağınız kanal üzerinde ilgilendiğiniz oyun ile ilgili eğitim ve oynanış videoları hazırlayarak gelir elde edebilirsiniz. Özellikle son 3 yıl içerisinde bir çok yayıncı gerçek meslekleri yerine kanalları için video hazırlamayı iş haline getirdiklerini biliyoruz.

Oyuna özel eşyalar satarak para kazanma

Online oyunlarda her oyuncunun özel bazı eşya(item) ihtiyacı olmaktadır. Özel eşyalar çoğu zaman oyun içi görevlerden elde edilmektedir. Özel görevlerin bir çoğu zorlu ve uzun zaman gerektiren bir dizi emir komuta zincirine bağlanmıştır.Bu yüzden bir çok oyuncu bu özel eşyalara sahip olabilmek için para ile satın alma yoluna gitmektedir.

İnternet üzerinde bir çok site oyuncular arasında alım ve satış işlemleri gerçekleştirmek için destek vermektedir. Oyun içerisinde sahip olduğunuz eşyaları gerçek para ile satış ve alışını gerçekleştirebilirsiniz.

Popüler oyunları inceleyecek olursak:

  • Blade and Soul
  • Cabal Online EU
  • Knight Online
  • PUBG
  • CS:Go
  • Lineage 2
  • Diablo III
  • Dota 2

Bu saydığımız oyunlar üzerinden gelir elde edebilmeniz mümkün, unutulmaması gereken nokta oyun becerinizin ne kadar iyi olduğudur. Çünkü bir çok kişi sizin gibi bu oyunlardan para kazanmak amacı ile bu oyunları oynuyor.

Oyun koçluğu yaparak para kazanma

En iyi oynadığınız oyunu belirleyerek bu oyuna yeni başlamış kişilere oyun içi koçluk yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle kendini geliştirmek isteyen kişiler bilgili kişilerden özel ders gibi oyun içi destek alıyor.

Duo kavramı olarak karşımıza gelen bu koçluk sistemi ile oyuncuyu doğru yönelterek kişinin oyun gelişimine katkıda bulunarak para kazanmanız mümkün.

Online oyun oynayarak para kazanma

Online oyunlar üzerinden hesap satışı ve takası yasak olduğunu bilmelisiniz. Oynadığınız oyunun kayıt sayfası üzerinde yer alan anlaşmasını dikkatlice okuyarak, oyundan nasıl gelir elde edebileceğinizi dikkatlice araştırmalısınız.

Unutmayın oyun üzerinden para kazanmak için yapacağınız bazı yanlış davranışlar oyundan uzaklaştırılmasına ve daha kötüsü oyun hesabınızın kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir!

Şahsi görüşümüz canlı yayın ve video kanalı kurarak takipçi kitlenizi oluşturup ardından sponsorluk anlaşmaları yapmanız yönündedir.

Evde oturduğunuz yerde kolayca para kazanabilirsiniz. Evde para kazanma yöntemleri hakkında tüm detaylar için https://finanslayin.com/evde-para-kazanmanin-yollari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oyun oynayarak para kazanma hakkında tüm sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.