T Shirt Baskı Nasıl Yapılır ?

T shirt baskı nasıl yapılır konusunda yazımızda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Evden para kazanmamın yollarından biride, t-shirt baskısı yaparak satmaktır. İnternet üzerinden yapacağınız satışlarla kendi müşteri portföyünüzü oluşturabilirsiniz. İsterseniz kendi tasarımlarınızı yapabilir, isterseniz de dropshipping ile satışlarınızı yapabilirsiniz.

Tişört baskı nasıl yapılır ?

Kendi tişörtlerinizi üretmeniz için tercih edebileceğiniz birçok farklı seçenek bulunuyor. Bu yöntemleri kullanarak kendi üretimlerinizi hayata geçirmeniz mümkün. Bu yöntemlerden bazıları ise şunlardır; dijital baskı, süblime baskı, film baskıcılığı ve transfer baskıdır.

Dijital baskı, her tipte kumaşa uygulanabildiğinden bu baskı türünde kalıba ihtiyaç duyulmaz. Bu baskı şeklinde dilediğiniz kadar renk ve model seçeneği kullanabilirsiniz. Dijital baskılı tişörtlerde en ufuk ayrıntı bile gözükmektedir.

Süblime baskı, ekranın üzerinde hazırlanan desen kâğıda işlenir. Bu baskı türü oldukça kolay bir yöntem olmasının yanında sadece polyester kumaşlara uygulanabilmektedir.

Film baskıcılığı, eski bir yöntem olmasının rağmen oldukça sık kullanılan baskı yöntemlerindendir. Toplu olarak yapmak istediğiniz baskılarda maliyeti düşürecektir. Uzun ömürlü baskı kalitesi olduğundan tişörtleriniz daha profesyonel basılacaktır.

Transfer baskı ise süblime baskı tekniğine çok benzemekle birlikte daha çok tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden birisi ise transfer baskının her cins kumaşa uygulanabilmesidir.

Tişörte baskı fiyatları, tamamen sizin hangi baskı türünü seçeceğinizden tutunda kullanacağınız kumaşın özelliklerine kadar farklılıklar göstermektedir.

T shirt baskı yapmak için gerekli malzemeler

Baskı yapmak için gerekli malzemeler kısmına girmeden önce, grafik tasarım konusunda deneyime sahip değilseniz bir grafik tasarımcı ile anlaşarak, özgün tasarımlar çizdirebilirsiniz. Eğer grafik tasarım konusu hakkında bilginiz varsa ilk etapta çizimlerinizi sizin yapmış olduğunuz tasarımlarınızı, bir baskı firmasıyla anlaşarak bastırmanızda mümkün olacaktır.

Tişört baskısı hakkında gerekli bilgiye sahip olduktan sonra gerekli malzemeleri ve makineleri alarak işinizi büyütebilirsiniz. Tabi bunların yanı sıra hayal gücünüze güveniyorsanız ve çizimlerinizde iyi ise fabrikasyon değil de kişiye özel üretimler yapmak istiyor olabilirsiniz. Gereken malzemeler; bir transfer kâğıdı yazıcınızın modeline göre ebatları değişebilir, buharsız bir ütü pamuklu ayarı olması yeterli, lazer yazıcı ve son olarak tişörtün üzerine basmak istediğiniz görsel tasarımları kullanarak dilediğiniz baskıyı basabilirsiniz.

Evden çalışarak para kazanmanın tüm yollarını sizin için derledik. Hemen https://finanslayin.com/evde-para-kazanmanin-yollari/ sayfamızı ziyaret ederek kolay yoldan nasıl para kazanılır öğrenebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Nasıl T-Shirt Satılır ?

Eğer tasarımlarını kendinizin tasarladığı ürünler yapmayı hedefliyorsanız, öncelikli olarak yapmanız gereken kendinizi markalaştırmaya çalışmaktır. Günümüzde klişelerin çok fazla sevilmediğini de göz önüne alırsak bunun için yapmanız gereken, alışılmışların dışına çıkarak müşterilerinize yeni bir tarz sunmalısınızdır.

Her yerde bulunabilecek ve rekabet piyasasına açık tasarımlar, kullanıcıların yeni markadansa bildikleri markaya gitmelerine neden olacaktır. Özgün içerikli tasarımlar size marka değeri katacaktır. Bu işi ticari olarak yapmak istiyorsanız kendi tarzınızı yansıtarak, özgün tasarımlarla müşteri portföyünüzü oluşturmanız gerekiyor. Kullanacağınız malzemelerin ucuz ama kaliteli olması sizi bir adım öne taşır. Tişört tasarlayarak para kazanmak için, kendinizi diğer satıcılardan ayırmanız, ilk etapta oldukça önemlidir.

İnternet sitesi açarak oturduğunuz yerden para kazanmak ister misiniz ? Online para kazanmaya başlamak için hemen https://finanslayin.com/blog-sitesi-acma-para-kazanma/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

T shirt baskı yapma ve satışı konusunda tüm sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.