Kredi Notu Düşük Olana İhtiyaç Kredisi

Kredi notu düşük olana ihtiyaç kredisi verilebilmekte. Bankalar, kara listede olanlara, kırmızı kalem yemiş kişilere ve kredi notu düşük olan kişilere kredi vermeye pek yanaşmazdı. Özellikle BDDK tarafından ceza yememek adına kredi notu düşük olan ve kara listede olanlara kredi veremezlerdi.Ancak son dönemde çıkan sicil affı sonrasında kredi notu düşük olan kişilere kredi veren banka sayısında da gözle görülür bir artış yaşanmaya başlamıştır.

Aynı zamanda sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar artık BDDK tarafından uyarı ve ceza almadıkları için, kefil gösterebilen ve bankaya gelir belgesi sunabilen hemen hemen herkes istedikleri tutarda kredi kullanabilmektedir.Kredi kullanmak ihtiyacı içerisinde olan bir çok kişi en kolay kredi veren banka, kredi notu çok düşük olmasına karşın kredi veren banka ve kredi notunu önemsemeyen bankalar hakkında araştırma yapmaya başlamıştır.

Kredi puanı düşük olana kredi

Kredi kullanmak için kredi notu düşük olan kişilerden, banka tarafından kefil ya da gelir belgesi sunması istenir. Ev hanımı, işçi, memur, çiftçi, emekli, esnaf, ssk’lı ve diğer tüm ihtiyaç sahipleri için kısa sürede kredi verebilen bankalar bulunmaktadır.

Düşük kredi notuyla kredi veren bankalar

Bankalar, kredi kullandırırken Findeks kredi notunuza bakarlar. Özellikle Merkez Bankası kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar, Yapı ve Kredi Bankası, Garanti Bankası, Finansbak, AkBank, HSBC, Halkbank, Şeker Bank, TEB, IBCB ve Ziraat Bankası şu anda kredi notu düşük, sicili bozuk ve hatta kara listede olanlara en kolay kredi veren bankalardır.

Kredi notu nasıl yükseltilir ?

İster ihtiyaç kredisi kullanmak isteyin ister diğer kredi seçeneklerinden kullanmak isteyin kredi notunuz düşük ise mutlaka kredi notunuzu yükseltmeye çalışmalısınız. Kredi notu düşük olana ihtiyaç kredisi veren ve hatta kara listede olan, icralık olan kişilere bile kredi veren bankalar bulunmaktadır. 2017 yılı sonrasında çıkan sicil affı dolayısıyla BDDK artık bu tarz sicili bozuk ve kara listede olanlara kredi verilmesine ceza kesmediğinden dolayı bankalar da bu kişilere kredi verebilmektedir.

Ancak kredi notunuzu yükseltebilmeniz durumunda daha kolay kredi kullanabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltmek için uygulayacağınız bir kaç yöntem son derece etkili olacaktır. Bu yöntemlerden ilki, kredi kullanmayı düşündüğünüz bankanızın, banka hesabınızda sürekli olarak para bulundurmak ve bu banka hesabınızı para yatırıp çekerek ve fatura ödeyerek sürekli olarak aktif tutmanızdır.

Bir diğer yöntem ise, alışverişlerinizde nakit kullanmak yerine kredi kartı kullanmak ve bu kullandığınız kredi kartınızın ödemelerini gecikmeden yapmak. Ayrıca kredi kartlarınızın asgari ödemeleri yerine toplam borcunu ödemek ve borcunuzu öderken ekstre tutarından beş ile on Türk Lirası kadar fazla ödeme yapmak.

Bankadan kullanmış olduğunuz krediniz de var ise onunda ödemelerini mutlaka günü gününe düzenli bir şekilde yapmalısınız. Uygulayacağınız bu bir kaç yöntem kredi notunuzun yükselmesinde son derece olumlu etkiler yapacaktır.

Kredi notunuzu yükseltmek isterseniz hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-arttirma-yollari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi notum düşükse nasıl kredi alabilirim ?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin çoğunun düştüğü bir hatadır, birden fazla bankaya ve kısa süre aralıklarıyla başvuru yapmak. Bankalara kredi başvurusu yaparken çok kısa süre aralıklarıyla, farklı farklı bankalara başvuru yapmanız kredi notunuzu olumsuz etkilemektedir.

Bu hususa dikkat edilmelidir. Ayrıca bankalar kredi kullandırmadan önce başvuru sahibinin Findeks kredi raporunu inceleyeceğinden dolayı, sizin de findeks kredi raporunuzun durumunu ve puanınızı biliyor olmalısınız.Kredi notu düşük olan kişilere ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce kredi notu düşük olan kişilere kredi verebilen bankalara puanınızı bilerek başvuru yapmalısınız.

Bu husus da son derece önemlidir. Çünkü, kredi politikası sıkı olan bir bankaya başvuru yapmanız, başvurunuzun reddedilmesine ve kredi notunuzun etkilenmemesi adına tekrar başvuru için bir süre daha beklemenize sebebiyet verebilecektir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.