Sürücü Kursu Kayıt Evrakları 2020

Son dönemlerde ehliyetler üzerince yapılan değişiklikler ve yenilikler aynı zamanda sürücü kurslarını da etkilemiştir. Yeni düzenlemeler ile birlikte ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının başvuru sürecinde ve ehliyet alma sürecinde dikkat etmesi ve izlemesi gereken bazı yollar bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda Sürücü Kursu Kayıt Evraklarından bahsedeceğiz.

Yeni düzenlemeler neticesinde gelen en büyük yenilik ise ehliyetlerin bundan sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri tarafından verilmesidir. Ehliyet almak isteyen adaylar ise bu yenilikten sonra ehliyet işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceği hususunu merak etmektedir.  Sürücü adaylarının ehliyet işlemlerine başlamadan önce ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış olan Motorlu Taşıt Sürücü Kurslarına kayıt olmaları gerekmektedir. Bu kayıt işlemlerinde sürücü kursları tarafından sizlerden belirli evraklar istenilmektedir.

2020 Sürücü Kursu Ehliyet Alma Şartları

2020 yılında ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının öncelikle Motorlu Taşıt Sürücü Kursları (MTSK) başvuru yapmaları gerekmektedir.  Sürücü kursları sizler için hem teorik hem de uygulamalı olarak eğitim vermektedirler.  Bu derslerin sonunda ise ehliyet sınavına hazır hale geleceklerdir.

Ehliyet alabilmek için öncelikle belirli şartları taşımanız veya yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartların başında ise yaş sınırları gelmektedir. Bu yaş sınırları A1, A2, F ve H sınıfı ehliyet almak isteyen adayların 17 yaşını doldurmuş olmaları, B ve G sınıfı ehliyet almak isteyen adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve C, D, ve E sınıfı ehliyet almak isteyen adayların ise 22 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra ehliyet sahibi olmak isteyen adayların en az ilkokul mezunu olmaları gerekmektedir.

2020 Sürücü Kursu Kayıt Evrakları

2020 yılında ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının Sürücü Kurslarına başvururken ibraz etmeleri gereken belirli evraklar bulunmaktadır. Sizler için 2020 Sürücü Kursu Kayı Evraklarını listeledik.

2020 yılı Sürücü Kursu Kayıt Evrakları

  • Kimlik fotokopisi
  • Diploma veya Diploma Yerine Geçen Belge
  • Uzman Doktor Tarafından Verilen Sağlık Raporu,
  • Adli Sicil ve Sabıka Kaydı
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf

Yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeler sürücü kursu kayıt esnasında yanınızda bulundurmanız gereken belgelerdir. Bunun yanı sıra 18 yaşını tam olarak tamamlamamış olan sürücü adaylarının ise vasilik belgelerini yanında bulundurmaları gerekmektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.