Sözleşmeli Öğretmen Maaşı 2020

Yeni yıl yaklaşırken pek çok öğretmen alacağı maaşın ne kadar olduğunu merak etmektedir. Geçen temmuz ayında yapılan %8,67 oranında zam ile birlikte mali olarak rahatlayan öğretmenler 2020 yılında yapılacak zamlar ile birlikte ekonomilerini düzeltmek istemektedirler. Sizlere bu yazımızda 2020  yılı Sözleşmeli Öğretmen Maaşlarından bahsedeceğiz.

2020 yılında öğretmenlere yönelik olarak verilecek olan maaşlardan hem kadrolu hem sözleşmeli hem de ücretli öğretmenlerde faydalanma imkanına sahip olabileceklerdir. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren öğretmenlerin birçoğu ise 2020 yılı Ocak ayı itibari ile maaşlarına yansıyacak olan zamları merak etmektedirler.

Kasım ayı enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte yavaş yavaş netleşmeye başlayan zamma ilişkin olarak hükümet ve memur sendikaları arasında belirlenen maaşlarda zam olarak ilave edilecektir. Tüm kamu personelinin faydalanacağı bu zamdan aynı zamanda öğretmenlerde faydalanacaktır. Sizler için 2020 yılı Sözleşmeli öğretmenlere yapılacak olan maaş zamlarına ilişkin detaylı bilgi vereceğiz.

2020 Yılı Sözleşmeli Öğretmen Maaşları

Enflasyon tahminleri ve gelecek olan %4 ek zam ile birlikte ¼ kademe de olan öğretmen maaşlarının 4.908 TL civarında olması gerektiği öngörülmektedir. Kesin ve net rakam ise enflasyon oranını netleştikten sonra belli olacaktır. 2020 yılında atanarak sözleşmeli başlayacak olan öğretmenlerin maaşları ise ilk altı ay için 3.536,46 TL, ikinci altı ay içinse 3.696,89 TL olarak ön görülmektedir. Bu tutarlar ayrıca medeni hal durumu, BES, çocuk sayısı gibi unsurlar ile birlikte değişiklik göstermektedir.  Ayrıca kıdem derecesine göre de verilen zamlarda değişiklik olduğu unutulmamalıdır.

Gelecek olan bu zamların yanı sıra öğretmenlerin almış oldukları ek dersler ile birlikte 2020 yılında ekonomik durumlarının oldukça iyi bir seyir izleyeceği düşünülmektedir. Sizler ile paylaşmış olduğumuz rakamlar enflasyon oranında ön görülen tutarlar neticesindedir. Kesin ve net rakamlar ise genellikle Ocak ayının ilk haftasında belirlenmektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.