Kredi Borcu Yapılandırma 2020

Kredi borcu yapılandırma hakkında tüm detaylar yazımızda. Hangi neden ile kredi kullanmış olursanız olun, geçen belirli bir süre sonucunda, kredi faizlerinim düşmesi ya da gelişip değişen şartlar neticesinde kredi borcunuzu ödemek konusunda düştüğünüz zorluklar dolayısıyla yararlanabileceğiniz en iyi çözüm yolu kredi borcunuzu yapılandırmaktır.Kredi borcu yapılandırması için öncelikle yapmanı, gereken kredi kullanmış olduğunuz bankaya giderek kredi borcunuzu kapatmak istediğinizi söylemenizdir. Bu durum için size yeni bir alternatif sunabilirler ise yeni faiz oranları ile mevcut kredinizi yapılandırabilirler.

Fakat, kredi borcu yapılandırma işlemini hali hazırda krediniz bulunan bankanın yapma ihtimali düşük olduğundan dolayı, kredi geri ödemesi yapmakta olduğunuz banka dışında size en uygun krediyi verebilecek olan bankayı bulabilmeniz önemlidir.

Kredi yapılandırma şartları 2020

Bankaların yapacakları araştırmalar neticesinde, kredi borcu yapılandırma işlemi yapmak mecburiyetinde olduğunuzu ve kredi transferi yapıp yapamayacaklarını öğrenmeniz gerekmektedir. Kredi transferini kabul eden banka, sizin daha önce kredi çekerek borçlanmış olduğunuz bankaya transfer işlemini başlatacak ve böylelikle de güncel kredi faiz oranları dahilinde kredi borcu yapılandırma avantajından yararlanabileceksiniz.

Kısaca açıklamak gerekirse, mevcut kredi faizleri, sizin daha önceden kullanmış olduğunuz kredi faizlerinden daha düşük durumda ise, kredi faiz oranı ile kredi vadeniz yeniden hesaplanır ve en uygun şartlar dahilinde transfer işleminizi yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kredi borcu yapılandırma işlemi için transfer yapmayı kabul eden bankanın, faiz oranlarını iyice inceleyerek dikkatlice hareket etmeniz gerektiğidir.

Borç kapatma kredisi

Günümüzde bankalar bir çok kredi kampanyası düzenliyorlar. Düzenledikleri kredi kampanyalarından biri de ihtiyaç kredisi türevlerinden birisi olan borç transferi kredisidir. Borç transferi kredisi ile bir veya birden fazla bankaya olan kredi ve kredi kartı borçlarınız, tek bir bankada toplanarak ve uzun vadelere bölünerek daha rahat bir ödeme imkanı sunuyor.

Şekerbank borç kapatma kredisi

Şekerbank maksimum 100.000 Türk Lirası limitli olan borç transferi kredisi ile diğer bankalarda bulunan kredi, kredili mevduat hesabı ve kredi kartı borçlarınızı kapatıp, sadece Şekerbank’a borçlanmanızı sağlıyor. Şekerbank’a olan borcunuzu ise uzun vadeler ile ödeyebileceğiniz gibi kredi faiz oranları ise seçeceğiniz vade sürelerine göre değişmektedir.

Şekerbank’ın kredi faiz oranları ise üç ile yirmidört ay arası kredi faiz oranı %1,60, yirmibeş ile otuzaltı ay vade için kredi faiz oranı %1,61, otuzyedi ile kırksekiz ay ve daha uzun vadeler için ise faiz oranı %1,63 olarak belirlenmiştir. Şekerbank’ın sunmuş olduğu borç transferi kredisine başvurmak için size en yakın şubeye gidebilir, interner üzerinden başvuru yapabilir ya da sms yoluyla da başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank güncel borç transferi kredisi faiz oranlarını: https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/bireysel-krediler/ihtiyackredileri/borctransferikredisi internet adresinden öğrenebilirsiniz.

Kredi borcu yapılandırma yapmalı mıyım ?

Kredi borcunu yapılandırma özellikle çeşitli bankalar da kredi borcu olan ve birden fazla kredi kartına borcu olanlar için daha rahat ödeme yapabilmek adına pratik bir yöntemdir. Hesap kesim tarihlerinin karışması, borçların unutulması, ödemelerin çakışması veya borçların aksaması gibi durumlarda ortaya çıkan karışıklığı ortadan kaldırmak adına borçlarınızı tek çatı altında toplamak sistemine dayalı olan yapılandırma işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bankaların kredi borcu yapılandırma işlemi için sundukları faiz oranlarıdır.

Kredi borcu yapılandırma işlemi için seçilecek olan bankanın faiz oranları ve bütçeniz dahilinde vade ve ödeme planları dikkatlice incelenmelidir. Ayrıca yapılandırmada ödemelerin düzenli yapılmaması haline kredi notunuz düşeceğinden dolayı ödemelerinizi mutlaka düzenli olarak yapmaya dikkat etmelisiniz. Tüm bunların yanı sıra bankaların sizden yapılandırma maliyeti ve dosya masrafı olarak isteyebileceği ücretlere de dikkat etmelisiniz.

1 Yorum var
  1. Banka Blog

    Kredi borçlarını yapılandırmak isteyenler için gerçekten tam bir rehber olmuş. Teşekkürler.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.