Az Para Harcayarak Para Biriktirmek İçin Tavsiyeler

Daha az para harcayarak yaşam standartlarınızı yükseltmek mümkün, yaşam kalitesini arttırmak çok fazla paraya gerek yok. Az para harcayarak, çok birikim yapmak daha kolay olacaktır. Cimrilik ve tutarlılık arasındaki farkı kavrarsanız, daha az harcayıp daha çok para biriktirmeniz kesinlikle mümkün olacaktır.

Bu şekilde para biriktirmenize yardımcı olacak birkaç maddelik liste hazırladık. Listemizdeki her maddeyi anlayıp, doğru şekilde uygulamaya sokarsanız, az para harcayıp daha kaliteli bir yaşam sürmeye başlamış olacaksınız.

Yetiştiricilik Yapmak

Ülkemizin ikliminde birçok şeyi evinizin balkonunda yetiştirmek mümkün. Bu size maddi açıdan büyük rahatlama sağlayacaktır. Özellikle günümüzde her şeyin pahalı bir hale almasından sonra evinizde birçok şeyi yetiştirebilirsiniz. Yetişmesi kolay olan yeşillik, biber ve domates gibi sebzelerden başlayıp tecrübe edinerek daha birçok şey büyütebilirsiniz.

Ortak Araba Kullanmak

Ortak araba kullanmak zor bir seçenek olabilir. Kullanacağınız kişiye göre bu değişmektedir. Örneğin; arkadaşınızla anlaşıp okula tek bir arabayla gidip tasarruf sağlayabilirisiniz. Eşiniz ile bu uygulama yapmanız biraz zor olabilir. İş saatleriniz çakışmıyor ise ve iş yerleriniz birbirine yakınsa bu yöntem ile birikim bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Doğru Kredi Kartı Kullanımı

En iyisi kredi kartı kullanmamaktır. Eğer kart kullanıyor iseniz doğru kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Ödeme planlarınızı aksatmayacak ve limitinizi aşmayacak şekilde kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Sadece yüksek miktarlı ödemelerinizde, kredi kartı kullanıp taksit yaptırmanız sizin için iyi olacaktır.

Sinema Keyfinizi Eve Taşıyın

Kış günlerinde evde sinema filmi izlemek harika bir duygudur. Fakat yaz aylarında herkes evde izlemek istemez. Sinema biletlerinin pahalandığı bu dönemde evde izlemek en iyi yol olacaktır. Evde sinema ortamı yakalamak için mini projeksiyon cihazlarını kullanabilirsiniz.

Dışarıda Yemek Tüketimini Azaltın

Yoğun iş günlerinden sonra evde yemek yapmak çok yorucu olabilmektedir. Her zaman olmasa da çoğu zaman dışarıda yemek tüketiyor iseniz bunu azaltmanız gerekmektedir. Sabah kahvaltınızı bir önceki günün akşamından hazırlamanız veya birkaç günlük yemeğinizi dondurup sonra ısıtıp yemeniz gibi pratik çözümlerle bu problem çözebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.