Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Gizli müşteri olarak para kazanmak herkese kolay geliyor. Bu mesleği yerine getirebilmeniz için iyi bir gözlem yeteneğinizin olması gerekmektedir. Gizli diğer bir adıyla gölge müşteri olarak çalışmak için bilinmesi gerekenleri yazımızda değiniyoruz.

Gizli Alışveriş Nedir ?

Şirketler; ürünlerini, hizmetlerini ve personellerini denetlemek amacıyla gizli müşteriler ile çalışmaktadır. Bu yol ile yanlış yapılan şeyleri tespit edip, hizmetlerini geliştirmektedirler. Şirketler, normal müşteri gibi denetlemeleri için gizli müşterileri mağazalarına göndermektedir. Gizli müşteri, ürünleri ve personelleri gözlemledikten sonra firmaya bir rapor sunmaktadır.

Kimler Gizli Müşteriler İle Çalışıyor ?

Gizli müşteriler ile büyük veya küçük birçok firma iş yapmaktadır. Oteller, restoranlar, marketler, mağazalar gibi birçok kategori gizli müşteriler ile çalışmaktadır. Şirketler direkt bu işi yapan firmalar ile anlaşmalar yapmaktadır.

Gizli Müşterinin Görevleri Nelerdir ?

Özellikle Amerika tabanlı birçok firma, yıllardır gizli müşteriler ile çalışmaktadır. Gizli müşteri, ayda 1 kez olmak üzere düzenli olarak firmayı denetlemektedir. Gizli müşteriler mağaza içerisinde personelin samimiyetini, hizmetin kalitesini, temizliği ve hizmetin hızını gözlemleyerek rapor hazırlamaktadırlar. Rapor sunuma hazır hale geldikten sonra ilgili firmaya gönderilmektedir.

Gizli Müşteri Ajanslarına Nasıl Kayıt Olunur ?

İnternette birçok gizli müşteri ajansı bulunmaktadır. Bunların çoğu kayıt için ücret istemektedir. Ücret isteyen ajansları en baştan elemeniz sizin yararınıza olacaktır. Geri kalan gizli müşteri ajanslarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Her başvuru yapan, her gizli müşteri olmak isteyen kabul edilmemektedir. Ajansların internet sitelerinde gizli müşteri kriterlerine ulaşabilir ve buna göre kendinizi geliştirebilirsiniz. Sosyal medya üzerinde birçok gizli müşteri ajansı grubu bulunmaktadır. Bunları denemek ücretsiz olduğu için göz gezdirmeniz sizden bir şey eksiltmeyecektir. Kısacası, internet üzerinden gizli müşteri ajanslarına kayıt olabilirsiniz.

Gizli Müşteriler Ne Kadar Maaş Alıyor ?

Gizli müşteriler ödemelerini 2 farklı yol ile almaktadırlar. Saat başı ücret olarak alabilmektedirler. Ajanslar, gizli müşterilere saat başı için ortalama 10 tl ödemektedirler. Bunun yanında ücretsiz hizmet ve ürün karşılığında gizli müşterilik yapan kişiler de bulunmaktadır. Bazı firmalar bu iki seçeneceği bir arada bulundurarak gizli müşterilerine sunmaktadır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.