En İyi ve En Hesaplı E-Ticaret Siteleri

Teknolojinin ve yazılımların gelişmesi insanların birçok ürünü internet ortamından bulabilmesine olanak sağlamıştır. Fiziki şubelere göre kampanya ve fırsatların iyi bir şekilde takip edilebildiği internet ortamı ülkemizde de son dönemlerde oldukça yaygın bir hale gelmiş ve kullanılmaya başlanılmıştır. Sizlere bu yazımızda En İyi E-Ticaret Siteleri konusundan bahsedeceğiz.

Ülkemizde giderek yaygınlaşan ve kullanımı son dönemlerde oldukça artış gösteren e-ticaret kullanımı birçok vatandaşımızın ilgi odağı haline gelmiştir. Neredeyse finansal ve ekonomik tüm işlemlerin yapılmasına olanak sağlayan internet ortamı yeni nesil ile birlikte de oldukça ivme kazanmış durumdadır. Durum böyle olunca ülkemizde faaliyet gösteren e-ticaret sitelerinin finansal iş hacmi istikrarlı bir şekilde büyüme göstermiştir. E-ticaret sitelerini ön planda tutan en büyük özellikler arasında fiziksel mağazalara ziyade fiyatlarının oldukça düşük olması yer almaktadır. Bunun yanı sıra zaman ve mekân gözetmeksizin bir maliyeti bulunmayan e-ticaret siteleri müşterilerine yönelik ürün çeşitliliği açısından da oldukça avantaj sağlamaktadır. Bu durum ise fiziki mağazaları bile e-ticaret ortamında iş yürütmeye sevk etmiştir.

En İyi E-Ticaret Siteleri

Son dönemlerde alışveriş yaşamımızın büyük bir bölümünü kaplamış olan e-ticaret sitleri gün geçtikçe artış göstermektedir. Birçok müşteri çeşitli e-ticaret sitelerini tercih etmekte ve güvenilirli konusunda kaygı yaşamaktadır. Fakat uygun fiyatlar ve ürün çeşitliliği yine de insanların e-ticaret sitelerinden faydalanmasına neden olmuştur. Sizler için En İyi E-Ticaret Sitelerini listeledik.

Hepsiburada

1998 yılından itibaren ülkemizde faaliyet gösteren Hepsiburada, 2011 yılından itibaren uygun fiyat ve kampanyalar ile birlikte ülkemizin en çok tercih edilen e-ticaret siteleri arasında yerini almıştır.

Gittigidiyor

Gittigidiyor sisteminin en büyük özellikleri arasında sanal ortamdan e-dükkân kiralayarak satış yapabilme özelliği gelmektedir. Türkiye’nin en eski e-ticaret siteleri arasında yer alan gitti gidiyor başarılı online alışveriş siteleri arasında yerine almıştır. 2001 yılında kurulan Gittigidiyor da 4 bin kategori üzerinde on binlerce ürün yer almaktadır.

N11

N11 bakıldığında Gittigidiyor ile aynı mantıkta hareket eden e-ticaret siteleri arasında yer almaktadır. 2013 yılında faaliyete başlayan e-ticaret sitesinin 2014 yılı itibari ile yaklaşık 4 milyonun üzerinde üyesi bulunmaktadır. Birçok e-ticaret sistemi ödülünü elde eden n11 yapmış olduğu kampanyalar ile birlikte adından oldukça çok söz ettirmektedir.

Sahibinden

Herkes tarafından bilinen ve en çok tercih edilen e-ticaret sistemlerinden bir tanesi de sahibinden isimli e-ticaret sitesidir. 1999 yılından bu yana hizmet veren sahibinden içerisinde birçok kategoriye bağlı olarak sıfır ve ikinci el satış konusunda diğer e-ticaret sitelerini oranla oldukça fazla tercih edilmektedir.

Trendyol

2010 yılında 40 kişilik bir ekip ile başlayan online alışveriş sitesi günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bir sistem haline dönüşmüştür. Uygun fiyat ve ürün çeşitliliği ile birlikte en iyi e-ticaret siteleri arasında yerini almıştır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.