Alışveriş Kredisi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Alışveriş kredisi son zamanlarda online alışveriş yapanlar için önemli borçlanma seçeneklerinden biri haline geldi. Her geçen gün gelişen e-ticaret ve web üstünden alışveriş yapma imkanları küreselleşen dünyada nakit sıkıntılarına yol açabilmektedir. Bu aşamada finans ve banka sektörleri bir yeniliğe imza atmışlardır ve elektronik mağazacılık sektöründe alışveriş kredisi devrini başlatmışlardır.

Alışveriş kredisi yardımıyla yüksek meblağlara varan ihtiyacınız olan şeyleri anında kredi avantajından yararlanarak karşılayabilirsiniz. Üstelik uygun koşullarda ödeme kolaylığı da elde eden bankalar ve finansörler hayatımızın her alanında biz tüketicilere destek olmaktadırlar.

Alışveriş kredisi nedir?

Günümüzde kişiler dışarı çıkmadan akıllı telefon, tablet veya bilgisayar kullanarak alışverişlerini e-ticaret siteleri üzerinden yapmaktadır. İlk zamanlarda her insanın çok da fazla sıcak bakmadığı ve itimat duymadığı internetten alışveriş yapma kolaylığı günümüz teknolojisi ve çağı soruşturma girişimleri yardımıyla oldukça gelişmiş ve güvenilir bir düzeye ulaşmıştır.

Bizlere sunulan iade ve değişiklik kolaylıkları, ister web üstünden ister havale ile ve ister kapıda ödeme alternatifleriyle hayatımızı kolaylaştıran güzelliklerden önde gelen e-ticaret ve internetten alışveriş siteleri bugünlerde alışveriş kredisi adı altında yeni ödeme seçenekleri ve ödeme kolaylığı sunmaya başlamışlardır.

Bilhassa mobil gereksinimlerimize cep telefonu benzer biçimde alışverişlerde getirilen sınırlandırma ve bu alışverişlerde taksit yapılmaması zorunluluğu bankalarda uygun ve düşük faizli bireysel kredi kampanyalarını gündeme getirmiştir. Artık her birimizin gereksinim duyduğu akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve bu türdeki teknolojik aletlerde taksit imkanı uygulanmadığından birçoğumuz gereksinimimize erişemez hale gelmiştik ve teknolojik gelişmelerin arkasında kalıyorduk.

Bankaların buna yönelik sunmuş olduğu bu yeni imkan ile –alışveriş kredisi kolaylığı- internetten alışveriş yaparken alışveriş sepetiniz yüksek fiyatlardaysa ve kredi kartı limitimiz bunu karşılamaya yetmiyorsa yada bu oranda hesaplarımızda yüksek meblağlarda nakit bulunmuyorsa anlaşmalı olunan bankaların taksit alternatifleriyle birlikte bizlere anında hizmet sağlanmaktadır.

Alışveriş Kredisi Avantajları

Bankalara nazaran değişen birçok seçenek bulunmaktadır. Bu kapsamda 750 TL ile 15.000 TL arasındaki tüm alışverişlerimizi anında alışveriş kredisi ile siparişi verdiğimiz anda gerçekleştirebilmekteyiz. Üstelik 48 aya varan taksit fırsatları da biz tüketicilere uzun solukta ödeme kolaylığı sağlayarak daha büyük borçlanmalara engel olmaktadır. Genel olarak e-ticaret alanında tüketicileri cezbeden şey kolaylık ve hız olduğundan bu uygulama oldukça yararlı görünmektedir.

Bankaya gidip saatlerce sıra beklemeden, günün büyük çoğunluğunu evrak ve imza işleri içinde tüketmeden oturduğumuz yerden bilgisayarımızla yada akıllı telefonlarımızdaki uygulamalar yardımıyla almak istediğimiz, fazlaca beğendiğimiz fakat nakit sıkıntımız olduğundan uzaktan baktığımız tüm gereksinimlerimizi saniyeler içinde karşılayabilir hale gelmiş bulunmaktayız.

Ek olarak 48 aya kadar sunulan taksit seçenekleri ile de tüketicilere sağlanan ödeme kolaylığı yardımıyla istediğimiz oranda ve istediğimiz vakit diliminde ödemeleri gerçekleştirerek ödeme düzenlerini kendileri sağlayabilir ve büyük borçlara girmeden kendilerini finanse edebilir hale gelmektedirler. Dahası, 7 gün 24 saat bu işlemi gerçekleştirebiliyor olmak büyük bir avantaj. Bankanın gün ve saatlerine bağımlı kalmadan her an ve her yerde bu uygulamadan yararlanmak tüketiciler için geliştirilen anında alışveriş kredisi imkânının en etkisi altına alan yönlerinden biri olmaktadır.

Özetle, içinde bulunduğumuz dönemde ve teknoloji çağlarında her gün yeni ve yararlı gelişmelerle karşı karşıya kalmaktayız ve bunlar içinde gündemde tüketicileri en fazlaca etkileyen ve en yararlı olan uygulamalardan biri de e-ticaret sitelerinde alışveriş kredisi ve ödeme kolaylığı uygulamasının başlamasıdır. Tüketicilerin dışarıya çıkmadan tek tuşla kullanabileceği bu uygulama gereksinimleri anında karşılayabilme olanağının yanında e-ticaret sitelerinin de güçlenmesini sağlamaktadır. Bu durum da genel olarak teknoloji kullanımındaki tecrübe ve bilgilerimizi her geçen gün arttırmaktadır.

Alışveriş kredisi nasıl kullanılır ?

Krediyi kullanmak oldukça basittir. Zaten kredi imkanını alışveriş yaptığınız site anlaşmalı bankalar üzerinden sunmaktadır. Ürünü sepete ekledikten sonra ödeme yöntemleri size sunulur. Siz alışveriş kredisi yöntemi ile ödemek istiyorum seçeneğini seçtikten sonra alışveriş sitesi tarafından zaten yapmanız gerekenler adım adım anlatılmakta. Bundan sonra yapmanız gereken bankadan onay beklemek. Eğer mali durumunuz ve kredi notunuz uygunsa krediniz hemen onaylanacaktır. Kredi notunuzu merak ediyor musunuz ? O zaman hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-nasil-ogrenebilirim/ sayfamızı ziyaret edin.

Anında alışveriş kredisi

Alışveriş sırasında krediye başvurduğunuzda eğer şartları sağlıyorsanız ve kredi notunuz da oldukça yüksekse kredi anında onaylanacaktır. Ancak notunuz düşükse kredi için biraz beklemeniz gerekebilir ve hatta red de gelebilir.

Alışveriş kredisi veren siteler

Alışveriş için sitelerin kendisi kredi kullandırmaz. Anlaşmalı oldukları bankalar üzerinden size kredi kullandırırlar. Ürün satın almak istediğiniz alışveriş sitesinin anlaşmalı olduğu bankalara yine bu sitenin resmi web sayfası üzerinden erişebilirsiniz.

Alışveriş kredisi ile telefon

Bildiğiniz gibi cep telefonlarında artık kredi kartı taksitlendirmesi yok. Hal böyle olunca kişiler peşin ödeme seçeneği yerine telefonları alışveriş kredisi yöntemi ile satın almak zorunda kalmakta. Siz de yukarıda belirtilen yolu takip ederek alışveriş kredisi başvurusu yaparak telefon satın alabilirsiniz.

Faizsiz alışveriş kredisi

Faizsiz kredi seçeneği çok nadir de olsa ara sıra kampanyalar ile birlikte sunulmakta. Ancak her ne kadar faizsiz dense de kredi masrafı ayrıca alınabilmekte. Yine de kampanyaları takip ederek varsa faizsiz kredi seçeneğinden yararlanarak kredi kullanabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.