AVM’de Stand Açmak

Avm de stand açmak ya da dükkan açarak satış yapmak son zamanların en cazip işlerinden birisi haline gelmiştir. Ülkemizde faaliyet gösteren AVM sayısında yaşanan artış, kendi işini yapmak isteyen girişimciler için yeni bir girişim yöntemi gelişmesine yol açtı. Sermaye bakımından imkanı bulunan pek çok girişimci çeşitli markaların ürünlerini satmak için AVM’lerde dükkan açarken, kısıtlı bütçe imkanları ile daha az maliyetli stand kuran girişimciler, daha mütevazi şartlarda kendi işlerinin patronu olabildiler.

Üstelik KOBİ’leri ve girişimcileri desteklemek amacıyla çeşitli hibeler ve faizsiz krediler veren KOSGEB, sermayesi olmayan girişimcilere AVM’de stand açmak için gerekli desteği vererek istihdama ve girişimciliğe olan katkı sağlamakta. KOSGEB tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi ile birlikte AVM’lerde açılacak standlar için gerekli maddi desteği temin edebilirsiniz.

Bu yazımızda alışveriş merkezlerinde stan açmak ya da dükkan açmak için gerekli şartlar ve bu işler için Kosgeb desteği alma şartları hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

Avm stand kiraları

Stand kiraları AVM yönetimi tarafından belirlenmekte ve AVM’den AVM’ye farklılık göstermektedir. AVM’nin cazibesi, bulunduğu bölge ya da şehir de kiralar üzerinde büyük etkiye sahiptir. Şu kadarını söyleyebiliriz ki en düşük kiralar 3000-5000 liradan başlamakta ve 100 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Bu yüzden AVM dükkan sahibinden ya da AVM yönetimlerine uğrayarak ortalama kira bedellerine göz atabilirsiniz.

Avm’lerde stand açarak para kazanmak

Stand açarak satış yapmak dükkan açmaktan daha az maliyet ve uğraş gerektirdiğinden alışveriş merkezleri içerisinde stand açıp satış yapanların sayısı her geçen gün artmaktadır. AVM’lerde stand açabilmek için öncelikle AVM yönetimi ile görüşerek size ve satmak istediğiniz ürünlere ilişkin uygun bir alan tahsis edilmesini talep etmelisiniz. Size uygun stand alanı tahsis edildikten sonra gerekli düzenlemeleri AVM politikaları çerçevesinde yaparak standınızı açabilir ve satışa ya da tanıtıma başlayabilirsiniz.

Stand açmaya karar verme aşamasında aşağıdaki hususlara karar vermeniz gerekmektedir;

 • Satış potansiyeli olan ve farklı olan cazip ürünler bulun.
 • Size ve satış yapmak istediğiniz ürüne en uygun AVM’yi bulun.
 • Ürünlerin tedarikçilerini araştırın ve maliyet analizi yapın.

Site açarak online para kazanmak ister misiniz ? Pasif olarak online ve oturduğunuz yerden para kazanmaya başlamak için hemen https://finanslayin.com/blog-sitesi-acma-para-kazanma/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dondurma standı açmak

Alışveriş merkezlerinde ya da çarşı merkezlerde dondurma standı açarak satış yapmak özellikle yaz ayları için cazip işlerden birisi. Maliyet kar analizi yapıldığında en karlı işlerin başında sayılabilir. Dondurma standı açarak satış yapmak için vergi kaydı açtırmanız, AVM’de açacaksanız AVM yönetimine başvurmanız, sokakta ya da çarşıda açacaksanız bağlı belediyeden izin almanız gerekiyor.

AVM de mısır standı açmak

İlk çıktığı zamanlarda cazip işlerden birisi olmasına karşın ilerleyen süreçte herkesin dükkan önüne mısır makinesi koyarak mısır satması bu işin cazibesini biraz düşürdü. Zira çiğköfte satanların bile önlerinde artık mısır standı görmek mümkün. Bu yüzden eğer açacağınız yerde istisna bir durum yoksa bu işi önermiyoruz.

Sokakta stand açmak için ne gerekli ?

Eğer sadece bir ürün tanıtımı yapacaksanız Belediye’den izin almanız ve gerekiyorsa stand açma bedelini ödemeniz gerekiyor. Eğer satış yapacaksanız bu durumda öncelikle vergi kaydı açmanız ve Belediye’ye ondan sonra başvuru yapmanız gerekiyor. Belediyeden izin ruhsatı aldıktan sonra Belediye’nin göstermiş olduğu yere standınızı açarak satış işlemlerine başlayabilirsiniz.

Avm de dükkan açmak

Bu oldukça maliyetli bir iştir. Zira sadece kira bedeli bile uçuk rakamlardan oluşmaktadır. AVM’de dükkan açmaya karar verdiğinizde işinize uygun bir alanda olması ve özellikle AVM’lerin en yoğun alanlarında olmasına özen göstermelisiniz. Genellikle girişler en ilgi çekici yerlerdir. Tabi kiraları da diğer yerlere göre farklıdır. Dükkan açmak için AVM yönetimi ve dükkan sahibi ile görüşerek şartlarda uzlaşmanız gerekmektedir. Bu süreçten sonra artık dükkanın açılış aşamasına geçebilirsiniz.

Oyun oynayarak hem eğlenebilir, eğlenerek oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Oyun oynayarak para kazanmaya başlamak için hemen https://finanslayin.com/oyun-oynayarak-para-kazanma/  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kosgeb destekli stand açmak

KOSGEB destekleri arasında yer alan Girişimci Destek Programı, yeni bir girişim gerçekleştirmek isteyen başvuru sahiplerine 50 Bin TL hibe ve 100.000 TL geri ödemeli faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Stand açarak yeni bir girişim gerçekleştirmek isteyen girişimcilerden talep edilen KOSGEB başvuru şartları;

 • Destek başvurusunda bulunulacak stand açılışı için faaliyet gösterilecek alanın KOSGEB Desteklenen Sektörler arasında bulunması
 • KOSGEB tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamak,
 • KOSGEB Veri tabanına kayıt olmak,
 • İş Planı hazırlayarak başvuru esnasında hazırlanan iş planını KOSGEB’e teslim etmek,
 • İşletmeyi kurarak en az yüzde 51 kurucu ortak hisselerine sahip olmak.

Olarak belirlenmiştir. Gerekli şartların ve prosedürlerin tamamlanması sonrasında onayı alınan hibe ve faizsiz krediyi KOSGEB’in anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile teslim alabilirsiniz.

Kosgeb desteğinden yararlanma şartları, başvuru için izlenecek yol ve tüm ayrıntılar için hemen https://finanslayin.com/kosgeb-ile-is-hayatina-nasil-baslanir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

KOSGEB Franchise Desteği Veriyor mu ?

Faaliyet gösterilmesi planlanan alanda açılacak bir işletmenin müşteriler tarafından keşfedilerek markalaşma süreci oldukça uzun ve sermaye isteyen bir süreçtir. Sıfırdan yeni bir marka oluşturarak işyeri açmak yerine günümüzde tanınırlığı yüksek ve ürünlerinin müşterisi bulunan markaların isim kullanma haklarının kullanıldığı Franchise bayilik modeli tercih edilmektedir. Herhangi bir markanın Franchise bayisi olmak için genellikle;

 • İsim kullanım hakkı,
 • İşyeri tadilatı,
 • Ürün temini.

Gibi başlangıçta sermaye isteyen harcamalar yapılmaktadır. KOSGEB Girişimcilik Desteği alanlar, temin etikleri hibe ve faizsiz kredi ile Franchise bayilik için gerekli ilk sermayeye sahip olabilmektedir. KOSGEB Desteklenen Sektörler arasında yer alan ve yerli markaların Franchise bayisi olmak isteyen adaylara Girişimcilik Destek Programı kapsamında gerekli finansman sağlanmaktadır.

Ayrıca yayınlanan KOSGEB Franchising Rehberi, Franchise sisteminin genel bir tanıtımını yapmakta ve sistemin artıları ile eksilerini, sağladığı avantajları ve girişimcinin nasıl davranması gerektiğini açıklayıcı bir dille anlatmaktadır. Anlaşıldığı üzere Franchise bayilik talepleri için KOSGEB’ten maddi ve tecrübe desteği alarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Kısa yoldan para kazanma ile ilgili tüm yolları sizin için derledik. Hemen https://finanslayin.com/kisa-yoldan-para-kazanma-yollari/ sayfamızı ziyaret edin ve kısa yoldan nasıl para kazanılır öğrenin.

AVM’de stand ya da dükkan açmak hakkındaki tüm sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.