Ayniyat Saymanı Maaşları 2020

Aynitet saymanı maaşları belli oldu. Günümüzde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan pek çok personel 2020 yılında yapılacak olan zamlar ile birlikte mali ve ekonomik durumunu düzeltmeye çalışmaktadır. Geleceğe yönelik yapılacak yatırımlarda ve aile ekonomisi yönetiminde bir hayli endişe yaşayan kamu personeli 2020 yılı ocak ve temmuz ayında yapılacak olan zammı merak eder hale gelmiştir. Sizlere bu yazımızda Ayniyat Saymanı Maaşları 2020 konusundan bahsedeceğiz.

Ayniyat saymanı çoğu vatandaşımız tarafından bilinmeyen fakat çok önemli görevleri icra eden personellerdir. Ayniyat saymanları aynı zamanda taşınır mal kayıt kontrol yetkilisi olarak da bilinmekte ve adlandırılmaktadır. Ayniyat Saymanları, Taşınır mal yönetmeliği uyarınca taşınıra konu tüm malların satın alınmasından başlayıp malın kabulü, muayenesi, depo edilmesi, tasniflenmesi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayan kamu personelidir. Ayniyat saymanları Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapmaktadır.

Belirtilen özelliklerin ve işlerin yanı sıra birçok işe baktıklarını da belirtmek isteriz. Ayniyat saymanı olabilmek için ise en az ön lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra memur, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve ambar memuru gibi birçok meslek grubu görevde yükselme sınavı ile ayniyat saymanı olabilmektedir. İstisna olarak şef unvanıyla görev yapanlar bu sınavdan muaftır.

Ayniyat Saymanı Maaşları 2020

Ayniyet saymanları Maliye Bakanlığı bünyesinde bulunan merkez kurumlarda şube müdürü, taşrada bulunan kurumlarda şef olarak atanarak görev belirlenmesi yapılmaktadır. Ayniyat Saymanları görevlerinde çok özenli ve titiz bir şekilde çalışmak zorundadırlar. Bu denli önemli mesleği icra edenler ve bu mesleği yapmak isteyenler 2020’de  yapılan zam ile birlikte net maaşlarını da merak etmektedirler.

Ayniyat saymanları hakkında yayımlanan 1939 tarihli Ayniyat Talimatnamesinden özetle; Ayniyat saymanları Sarf ve tüketime mahsus bütün eşya ve levazım ile her nevi demirbaş eşyanın(mefruşat dâhil) girip çıkışını kontrol eden. Muhtelif sebeplerle çıkmasını, bozulmak ve çürümekten doğacak zayiatı ve fire emsalinden vukuu bulacak azalmaları ve ambar artımlarını kayıt ve takip eden. Bunların hesaplarını vermekle görevli kamu personeli olarak kabul edilmiştir. Ayniyat personelleri yapmış oldukları iş ve işlemler nedeniyle oldukça dikkatli davranmak zorundadırlar.

Bu tanımda belirtilen ve vazifelendirilen ayniyat personelleri 2020 yılı ocak ve temmuz ayı zammı ile maaşlarını net olarak merak etmektedirler. Ayniyat saymanları 2020 yılı ocak ve temmuz aylarında yapılan  zam ile birlikte toplam 4.750,00 TL maaş almaktadır. Bunun yanı sıra bu oranlar kademe, derece, eğitim durumu, medeni hal ve çocuk sayısına göre de değişiklik göstermektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.