Bana Kredi Çıkar mı ?

Bana kredi çıkar mı ? Genelde kredi notu düşük olan ve herhangi geliri olmayanların sordukları soruların başında gelmekte. Günümüzde birçok şahıs kredi kullanırken birçok şahıs kredi kullanmak istese de bazı tereddütler yaşamaktadır. Öyleki ki başvuruyu gerçekleştirmeden ilkin kredi almak için uygun muyum tedirginliği yaşanır. Bankaların bilgilendirmeleri ile birlikte kara sıralama ve kredi notunu artık halkımız tam manası ile bilmektedir. Kredi kullanabilmek için bunların uygun olması şartı bulunmaktadır. Bu yazımızda kredi almak için uygun olup bulunmadığınız hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

Belirli borçları ödemek, ev sahibi olmak, otomobil sahibi olmak, evlenmek, eşyaları yenilemek ve eğitim harcamaları için birçok şahıs kredilere müracaat yapmaktadır. Bu aşamada kimisine anında kredi imkanı sunulurken bazısına kredi verilmemektedir. Bunun en büyük sebebi ise kredi notudur.

Bana ne kadar kredi çıkar ?

Kredi için önemli iki kriter bulunmaktadır. Bunlardan birisi kredi notunuz diğeri de aylık net gelirinizdir. Eğer kredi notunuz yüksekse ve aylık geliriniz de fazla ise yüksek kredi alabilirsiniz.

Kredi notlarının belirli bir sıralaması bulunmaktadır. Nota bağlı olarak kredi imkanı sağlanır. Kredi notunuz tertipli ödemeler ve tertipli kullanımlar ile artış gösterirken eğer ödemeleriniz düzensiz ve borç birikimleri mevcut ise aynı şekilde düşmeye adım atar. Bu aşamada elbet ani düşüş ve çıkışlar olmaz. Kredi notunuz zaman içinde yükselirken ödemelerin yapılmaması ve düzensiz ödemeler ile süre içinde de düşmeye adım atar. Kredi almak için en mühim kriterlerden birisi kredi notudur.

Eğer kredi notunuz 0 ile 699 puan içinde ise bu aşamada riskli grubunda yer alırsınız ve her bankanın sisteminde tehlikeli grupta yer aldığınız için tarafınıza bir kredi imkanı sağlanmaz. Eğer kredi notunuz 700 ile 1099 içinde içeriyor ise bu grupta orta risk grubunda yer alır ve bankalar sizlere kredi vermekten çekinir. Sadece birkaç ay tertipli ödemeler ile beraber bir üst kredi notu grubuna geçebilirsiniz. Bu grup ise 1100 ile 1499 aralığında ki gruptur ve bankalar nezrin de azca riskli olarak tanımlanırsınız. Eğer bu grupta içeriyor iseniz kredi kullanma şansınız doğar. Sadece şunu belirtmemiz gerekiyor ki ipotekli kredi ve kefilli kredi kullanımı yapabilirsiniz.

Bir sonrasında ki aralık ise 1500 ile 1699 grubudur ve bu grup kredi kullanabilir sekmesinde içeriyor. Bu aşamada birkaç banka kredi imkanı sağlamayabilir ve şansınızı başka bankalarda deneyerek kolaylıkla kredi kullanımı yapabilirsiniz. Son grup ise her bankanın tercih etmiş olduğu alan kişi grubudur ve kredi notu 1700 ile en yüksek not olan 1900 aralığında ki gruptur. Bu grup kredi notunda en yüksek düzeyde yer almış olduğu için her banka kredi imkanı sağlarken devamlı olarak kredi tekliflerini de bu gruba sunmayı tercihe ederler.

Bana kredi çıkarmı sorgulama ?

Kredi için en önemli kriterlerden birisinin kredi notu olduğunu yukarıda belirtmiştik. Kredi notu aralıkları vekredi notunuzu öğrenmek için hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-nasil-ogrenebilirim/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bana uygun kredi

Size uygun krediler için bankalardan teklif almanız gerekiyor. Her bankanın kredi politikası ve kredi kullandırma şartları farklıdır. Bu yüzden iyi bir araştırma yaparak size en uygun krediyi bulmanız gerekiyor.

Kredi sigortası zorunlu mu ?

Kredi almak için devamlı bir gelirin olması elbet ki mühim bir mevzudur. Birçok banka kredi imkanı sunarken kişinin ödeyip ödeyememe durumunu göz önüne alarak bir nevi kendini güvence altına alır. Bu sebeple kredi almak için sigortanın olması mühim bir durumdur. Peki sigorta adım atar başlamaz kredi kullanılabilir mi? Bunun cevabı birazcık karışık.

Bu aşamada kredi notu devreye girer. Sigortası süregelen kişinin kredi notu uygun ise kredi çıkabilir. Sadece kredi notu düşük olan birinin minimum 3 aylık bir sigorta sürecinin tamamlanması gerekir. Eğer yüksek meblağlarda bir meblağ kullanımı yapmak istiyor iseniz bu sürenin artacağını söylemek mümkün.

Kredi almak için uygun olup olmadığınızı düşünüyor iseniz herhangi bir bankanın mobil şubesine giriş yaparak kredi findeks notunuzu kısaca kredi notunuzu öğrenebilir ona bakılırsa bir müracaat gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için isterseniz şubelere de başvurarak kredi notunuzu öğrenip sonucunu anında alabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.