Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi veren bankalar kredi çekecekler tarafından en çok araştırılan konuların başında gelir. İhtiyaçların artış göstermesi bununla birlikte yaşam kalitesinin artması ile beraber günlük alanda nakit ihtiyacımı olabiliyor. Bununla birlikte lüksten ihtiyaca dönüşen bir otomobil alma isteği, kiradan kurtularak ev sahibi olma düşüncesi kişileri krediye yöneltmektedir. Aynı zaman da bankaların sunduğu cazip ödeme koşulları, uygun faiz oranları ile beraber birçok kişi birilerinden borç talep etmek yahut olanla yetinmek yerine bankalara kredi için başvuru gerçekleştirmektedir.

Ancak zaman zaman bankalar kişiden kefil talebinde bulunmaktadır. Günümüzde insanlar birçok durumdan ötürü kefil olmaktan kaçınmakta ve krediye ihtiyacı olan kişiler bankaların öne sürdüğü kefil şartından ötürü kredi kullanım imkanını kaybedebilmektedir.Bu yazımızda sizler için kefilsiz kredi kullanımı hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde kefil şartı olmadan, kefil göstermeden kredi nasıl kullanılır, şartları nelerdir merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Hangi bankalar kefilsiz kredi veriyor ?

Kredi kullanım aşamasında birçok banka şartları sağlayan kişilere kredi imkanı sunarken birçok başvuruyu da reddetmek zorunda kalmaktadır. Bu noktada bankalar kendilerini güvenceye almak ve ödemelerin gerçekleşmesini sağlamak adına belirli şartları müşterilerine ya da potansiyel müşterilerine sunmaktadır.

En önemli koşullardan ilk ikisi gelir belgesi ve kredi notudur. Eğer başvuru aşamasında belgelendirilmiş bir gelir belgeniz yok ise banka tarafından size kredi imkanı sağlanmaz. Bununla birlikte eğer kredi notunuz düşük ise ve siciliniz de bozukluk mevcut ise bu noktada kredi kullanım imkanı sağlanmamaktadır. Eğer böyle bir durumda ise nakit çekimler için 12 taksit imkanı sunan bir kredi kartı edinebilirsiniz.

Tüm bunların dışında kefilsiz kredi veren bankalar mevcuttur. Bunlara bakacak olursak son yıllarda büyük kolaylıklar sunan Aktif Bank N kolay kredi ismi altında 30.000 TL’ ye kadar kefilsiz kredi imkanı sağlamaktadır.

Bununla birlikte enpara.com da aynı şekilde 30.000 TL’ye kadar kefilsiz ve evrak talebi olmadan kredi imkanı sunmaktadır. Son olarak kefil istemeden kredi imkanı sağlayan bir diğer banka ise TEB bankasıdır. CEBTETEB kredi kampanyası kapsamında evrak ve kefil talebi olmadan 30.000 TL ‘ ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Kredileri 48 aya kadar vade imkanı ve uygun ödemeler koşullarının yanı sıra uygun faiz oranları ile sunarak kefilsiz kredi kullanmak isteyenlere bir kapı açmaktadır.

Kefilsiz kredi kullanma şartları

Kefilsiz kredi kullanımının ilk şartı elbette ki reşit olmaktır. Kefilsiz kredi için başvuracak kişinin 18 yaşından gün almış olması gerekir. Bununla birlikte kredi notunun iyi olması gerekmektedir. Kredi notu riskli grupta yer alıyor ise kişiye kredi verilmesi banka tarafından uygun görülmez.

Eğer kişi ipotek göstererek kredi kullanımı yapmak istiyor ise bu noktada eğer evli ise eşinin onayını taşıyan yazılı izni bankaya teslim etmelidir. Bununla birlikte gelir belgesi şartı ya da gayrimenkul geliri belgelenerek bankaya verilmelidir. Aynı zamanda bankaların prosedüründe yer alan konut kredisinde 360 aydan yukarı ihtiyaç kredisinde 48 ayda yukarı vadeli kredi talebinde bulunmamak gerekir.

Kredi notunuzu öğrenmek adına findeks raporunuzu alabilir ya da herhangi bir bankanın mobil uygulamasından giriş yaparak kredi notunuzu düşük bir tutar karşılığında kolaylıkla öğrenebilirsiniz.  Kredi notunuz 0-699 aralığında yer alıyor ise en riskli grupta bulunursunuz ve tarafınıza banka tarafından katiyen kredi imkanı sağlanmaz. Kredi notunuzu ücretsiz öğrenmek için hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-nasil-ogrenebilirim/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer kredi notunuz 700 ile 1099 aralığında ise orta riskli grupta yer alırsınız ve bazı bankalar tarafından düşük kredi tutarları kullanabilirsiniz. Kredi notunuz 1100 ile 1499 aralığında ise az riskli grupta yer alırsınız. Kredi notunuz 1500 ile 1699 arasında ise yeşil risksiz bölüme geçersiniz ve kredi kullanım imkanı sağlanır. Eğer kredi notunuz 1700 ile 1900 arasında ise en iyi kredi notu grubunda yer alırsınız.

1 Yorum var
  1. Batuhan

    Kefilsiz kredi veren bankalardan kredi alacaksanız faiz oranlarına dikkat edin. Çok fazla şart aramayan dijital bankalar çılgın faiz oranları uyguluyor.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.