Bilgi İşlem Destek Uzmanı Maaşları 2020

Bilgi işlem destek uzmanı maaşları belli oldu. 2020 yılı ocak ayında açıklanan enflasyon oranları ile birlikte hali hazırda mesleğini sürdüren bilgi işlem destek uzmanları ve bilgi işlem destek uzmanı olmak isteyerek bilişim üzerine teknisyen ve mühendislik sıfatıyla öğrenim gören birçok kişi bilgi işlem destek uzmanı maaşlarını merak eder duruma gelmiştir. Sizlere bu yazımızda Bilgi İşlem Destek Uzmanı Maaşları 2020 konusundan bahsedeceğiz.

Günümüzce teknolojinin gelişmesi hayatımızın pek çok alanında bizlere avantajlar sunmaktadır. Bu denli gelişen teknoloji için ise birçok meslek grubu ortaya çıkmış ve popüler hale gelmiştir. Bilişim uzmanları da son dönemlerin popüler meslekleri arasında gösterilmektedir. Durum böyle olunca bilişim uzmanları gerek özel işletmelerde gerekse kamu kurumlarında ihtiyacın oldukça fazla olduğu bir meslek haline gelmiştir.

Kurumlarda çeşitli projelerde yer alan, teknoloji ve ağ sistemlerinin alt yapısı üzerinde işlemler gerçekleştiren bilişim uzmanları son dönemler de şirketlerin ve kamu kurumlarının oldukça aradığı bir meslek grubuna dönüşmüştür. Bilişim uzmanı olarak çalışmak isteyen kişiler üniversitelerin yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği gibi bölümlerden mezun olması gerekmektedir.

Bilgi İşlem Destek Uzmanı Maaşları 2020

Bilgi işlem uzmanları üniversitelerin yanı sıra çeşitli kurs ve eğitim programlarından almış oldukları sertifikalar ile birlikte kendilerini geliştirmektedir. Teknolojik gelişmeleri oldukça yakından takip eden bilgi işlem uzmanları, sistemlerin güvenliğini ve uygulamasını sağlamakta da etkin görev almaktadır. Etkin ve düzenli bir biçimde görevini yürüten bilgi işlem destek uzmanları 2020 yılında yapılan zam ile birlikte ise net maaşlarını merak etmektedirler.

Bilgi işlem destek uzmanları yaptıkları işe ve çalıştıkları sektöre göre farklı maaşlar almaktadır. Devlet kurumlarında çalışan bilgi işlem destek uzmanları en düşük 44500 TL ücret ile işe başlar ve ilerleyen zamanlarda maaşları 10000 TL’ye kadar ulaşabilmektedir.

Özel sektörde ise asgari ücretin üstünde bir ücret ile işe başlayan bilgi işlem destek uzmanları şirketin büyüklüğüne ve yapmış olduğu işin önem derecesine göre yaklaşık olarak 6000 TL ile 8000 TL arasında maaş almaktadırlar. 2020 yılı Ocak ayı enflasyon oranları ve toplu sözleşme tutarı ile birlikte açıklanan toplam %5’lik zam ile birlikte yeni başlayan bilgi işlem destek uzmanları kamu kurumlarında 5500 TL ücret kazanmaktadır. Bu tutar ise meslek de icra etmiş olduğu dereceye, öğrenim durumuna, medeni durumuna ya da çocuk durumu gibi birçok etkene bağlı olarak değişim göstermektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.