Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır ?

Bitcoin nedir ? Her gün ekonomi haberleri arasında yaşadığı değer değişimleri ile kendisine yer bulan Bitcoin, ülkemizde pek çok yatırımcının tasarruflarını değerlendirme amacıyla radarına girdi. Mevcut yatırım araçları arasında kendisine alternatif arayan ülkemiz yatırımcıları için Bitcoin de önemli bir yer tutmaya başladı.

Yakın gelecekte de kendisinden baya bir söz ettireceğe benzeyen bitcoin sanal para diğer adı ile kripto para hakkında yazımızda tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Bitcoin Nedir ?

Arkasında herhangi bir merkez bankası veya siyasi otorite bulunmayan Bitcoin’i açıklamak için Kripto para nedir sorusunun cevaplanması gerekmektedir. Kripto paralar Dolar, TL, Euro gibi bir para birimi olmasına karşın klasik para birimlerinden tek farkı arkasında bir merkezi otoritenin bulunmadığı sanal bir para birimi olmasıdır.

Kripto paralar arz/talep ilişkisine göre fiyatlandırılmakta olup kripto paralar bir protokole bağlı ve sınırlı sayıda üretilmektedir. Üretimlerine madencilik anlamı gelen mining denmektedir. İlk kripto para olan Bitcoin nedir ne işe yarar sorusuna klasik paralarla benzer cevaplar verilmektedir. Ülkemizde dahil olmak üzere pek çok alışverişte Bitcoin ile ödeme gerçekleştirilebilmekte, EFT ve Havale işlemlerinin aksine maliyetsiz ve saniyeler içerisinde hesaplar arası Bitcoin transferi gerçekleştirilebilmektedir.

Peki alt coin nedir ? Alt coinin ne olduğu ve en çok kazandıran altcoinlere göz atmak için hemen https://finanslayin.com/alt-coin-nedir-en-cok-kazandiran-3-alt-coin-2018/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bitcoin Para Birimleri

İlk sanal para birimi Bitcoin olmasına karşın yakaladığı başarı nedeniyle sanal para çeşitleri her geçen gün artmaktadır. Her ne kadar diğer sanal paraların Bitcoin kadar popülerliklerinin bulunmasa ve piyasa değerleri Bitcoin’e yaklaşamasa bile pek çok ekonomiste göre diğer sanal paralar ilerleyen günlerde Bitcoin’e alternatif olabileceklerdir. Bitcoin’e alternatif diğer kripto para birimleri için DASH, ETHER, ZCASH ve MONERO örnekleri verilebilir.

Bitcoin cüzdanları ve sahip olduğu avantajları hakkında tüm detaylar için hemen https://finanslayin.com/bitcoin-usb-cuzdanlari-ve-avantajlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır ?

Bitcoin’e yatırım yapma kararı alan her yatırımcı için Bitcoin alım satımı nasıl yapılır sorusunun cevabını bilmek gerekmektedir. Bitcoin satın alabilmek için öncelikle Bitcoin hesabı açarak sanal paranızı muhafaza edeceğiniz sanal cüzdan sahibi olmanız gerekmektedir.

İnternet üzerinden online olarak hizmet veren yerli ve yabancı pek çok sanal cüzdan sitesi bulunmakta ve Bitcoin hesabı nasıl açılır sorusunu soran yatırımcılara ücretsiz olarak saniyeler içerisinde Bitcoin hesabı açma hizmeti sunmaktadır. Hangi platform üzerinden Bitcoin satın alma işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız o platform üzerinden ücretsiz olarak Bitcoin hesabınızı açabilirsiniz.3

Bitcoin EFT nedir ? Kripto para EFT işlemleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için hemen https://finanslayin.com/bitcoin-eft-nedir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bitcoin Güvenli mi ?

Arkasında herhangi bir merkez bankasının bulunmaması ve yaşanan ani fiyat değişimleri pek çok tasarruf sahibinin aklına Bitcoin batacak mı sorusunu getirmekte, bu düşünce onları Bitcoin’e yatırım yapma kararından vazgeçirmektedir. Bitcoin oldukça şeffaf bir hizmet sunmakta olup, özel şifrelemeler ile korunmaktadır.

Bu şifrelemeler tek başına yeterli olmamakta ve ek güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Bitcoin yatırımı için açılan hesap için seçilen platformun güvenilirliği iyice araştırılmalı, hesap açılışı sonrasında 2FA özelliği devreye alınmalıdır. Bu özellik SMS ile veya Google Authenticator uygulaması ile doğrulama yapma imkanı tanıyarak hesabın çalınması riskini ortadan kaldırmaktadır.

Kripto paralar hakkında daha fazla ayrıntı için hemen https://finanslayin.com/kripto-para-nedir-ve-nasil-kazilir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bitcoin hakkında tüm sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.