Evde Organik Sabun Yaparak Satmak

Sabun yaparak para kazanmak

Günümüzde evde boş vakitlerini değerlendirerek para kazanmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra evin artan harcamalarına ve mali bütçesine yardımcı olmak isteyen pek çok ev hanımı evlerinde kolayca yapacağı ve para kazanacağı iş fikirleri aramaktadır.

Eğer sizlerde eviniz bütçesine katkıda bulunmak için iş arıyorsanız evde organik sabun yaparak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Organik Sabun Nasıl Yapılır?

Lavanta kokusu bayanlarca en çok beğenilen kokulardan bir tanesidir. Sizlere bu makalemizde organik lavanta kokulu sabun yapmayı anlatacağız. İlk olarak kostik kullanılacağı için sabun yapacağınız alanın havalandırmasının iyi olduğundan emin olun. Gözünüzü koruyacak bir gözlük takın ve eldiven kullanın. Bir cam kâse içerisine kostik sodayı boşaltın.

Cam kâsenizin içerisine su ilave edin ve karıştırın. Karıştırdıktan sonra soğuması için biraz bekletin. Karışımdan duman yükselebilir bu sizi korkutmasın bu normaldir. Fakat dumanı solumamaya dikkat edin.  Daha sonra bir tencere içerisine 120 ml zeytinyağı ilave ederek yaklaşık olarak 40 dereceye ulaşana kadar ısıtın.Isındıktan sonra ocaktan alarak içerisine sodalı karışımı ekleyip çırpıcı yardımıyla çırpın bu işlemi yaparken etrafa sıçratmamaya dikkat edin.

Karışım kıvam aldıktan sonra içerisine lavanta yağı ve lavanta çiçeği ekleyip tekrar karıştırın. Bu karışımı sabun kalıbınız içerisine aktararak 1 gün boyunca soğumaya bırakın. Lavanta yerine sevmiş olduğunuz diğer kokuları kullanabilirsiniz.

Organik Sabun Yapma Maliyetleri

Organik sabun yapmanın maliyeti tamamıyla sizlere bağlıdır. Organik sabun yapmak istiyorsanız ilk olarak sabun kalıplarına sahip olun daha sonrasında ise sabununuza hoş koku verecek ürünleri tercih edin. Bunlara ek olarak zeytinyağı kullanmalısınız. Bunların toplam maliyeti çok cüzi bir ücret tutacaktır.

Evde Organik Sabun Yaparak Para Kazanılır Mı?

Organik sabunu genellikle aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları yapmaktadır. Maliyeti fazla olmayan bu sabunları güzel kalıplara döküp paketleyerek aktar ve pazarlarda rahatlıkla satarak gelir elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yapmış olduğunuz güzel kokulu sabunları komşularınıza, akrabalarınıza ve çevrenize kolayca satabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Organik Ev Sabunu Nasıl Satılır?

İnternet sektörü hızlıca gelişmekte ve büyümektedir.  Bunun yanı sıra insanlar yapay yiyecek ve ihtiyaçlarından uzaklaşarak doğal ürünler aramaktadır. Pek çok ticari faaliyetin yapıldığı internet sektöründe sizlerde evlerinizde yapmış olduğunuz organik sabunları hızlıca satabilirsiniz. Bunu sağlamak istiyorsanız forum sitelerinde konu açabilir ya da sosyal medya üzerinden organik sabunumuzu kolay ve hızlı bir şekilde pazarlayabilirsiniz.         

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.