Geliri Düşük Olanlara Konut Kredisi

Geliri düşük olanlara konut kredisi nasıl alınır ? Ev sahibi olmak herkesin öncelikli hayalleri arasında yer alıyor. Ancak bu noktada birikmiş para olmadığı için genellikle krediye başvuruluyor. Para biriktirmenin mümkün olmadığı koşullarda ev almak için kredi oldukça doğru bir yöntem iken geliri düşük olan kişiler bankalardan olumsuz cevap alabiliyor ve bu durum ev hayallerini yıkıyor.

Bu yazımızda sizler için geliri düşük olanlar ev kredisi çekebilir mi, geliri düşük olanlara nasıl ev kredisi verilir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Doğru evi seçmelisiniz

Gelirinizin düşük olması her zaman için ev kredisi alamayacağınız anlamına gelmez. Geliriniz ile doğru orantılı bir ev tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sayede daha düşük tutarlarda bir ev kredisi kullanarak maaşınız ile doğru orantılı bir ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Bu nokta da doğru konumu seçmek oldukça önemlidir. Öncelikli olarak oturmak istediğiniz çevreyi araştırabilir ve gelişme potansiyeli olan bölgelere yönelebilirsiniz. Eğer böyle bir tercihte bulunursanız kısa zaman içinde gelişim gösteren bölge sayesinde evinizin değeri artış gösterir. Bu sayede düşük bir fiyata aldığınız ev kısa zaman içinde değer kazanabilir ve siz bu işten karlı çıkabilirsiniz.

En uygun krediyi araştırmalısınız

Ev bulduktan sonra ev kredisi seçimi oldukça önemli bir konudur. Tüm bankaların faiz oranlarını gösteren uygulamalara giriş yaparak ev kredisine ait güncel faiz oranlarını vade sayılarına göre ödeme koşullarını görebilirsiniz.

Bu sayede sizin için en uygun olan krediyi seçebilirsiniz. Bununla birlikte kredi maliyetini daha aşağı çekmek için komisyon tutarlarını ve dosya masraflarını incelemekte de büyük fayda vardır. Tüm bunlara dikkat ederek en düşük faizli ve masrafsız krediyi seçebilir ve karlı bir kredi kullanımı yaparak düşük bütçenizi sarsmamış olursunuz.

Vadeleri doğru belirlemelisiniz

Ev kredisi çekerken en önemli unsurlardan biri vadeyi doğru şekilde belirlemektir. Gelirinizin düşük olması bu noktada vade sayısının geniş olmasını gerektirebilir. Ancak vade sayısı uzadığında ise ne yazık ki faizde de bir artış yaşanmaktadır. Bu sebeple aylık ödeyebileceğiniz tutarları seçerken vadeyi de çok fazla uzatmamaya özen göstermelisiniz.

Öncelikle bir gelir gider planı yaparak harcamalarınızı düzenleyebilir sonrasında vade sayınızı belirleyebilirsiniz. Kısacası gelirinize göre ödeme planı yapmalısınız. Örneğin geliriniz 3.000 TL ise bunun yarısını ödemeye ayırabilir ve bu şekilde bir aylık taksitlendirme yapabilirsiniz. Bu aşamada kira ödemesi gibi düşünebilirsiniz.

Aylık kira ödemek yerine kredinizi ödeyebilir ve bir ev sahibi olabilirsiniz. Eğer toplu paranız var ise önden ödeme şeklinde kredi tutarınızı düşürebilirsiniz. Bu sayede daha az vade seçerek kredi faizini düşürme şansı elde edebilirsiniz.

Kefil ile Kredi Kullanımı Yapabilirsiniz

Kredi kullanımın da birçok kişi kefile başvurmaktadır. Bu aşamada ev kredisi yüklü bir meblağ olduğu için kefilinden birçok şartı taşıyor olması gerekmektedir. eğer bankaya bir kefil gösterecek iseniz bu kişinin ev kredisini ödeyebilecek durumda olması gerekmektedir.

Banka ödemelerin düzeni bununla birlikte ödemenin alınabilmesi için bir nevi kendini koruma altına alır. Burada da kefilden birçok şart isteyebilir. Öncelikle kefilin maaş ve gelir belgesi talep edilir. Eğer krediyi ödeyebilecek durumda ise kredi notu ve kredi sicili devreye girer.

Kişinin kredi notu kontrol edilir ve sicilinin ne durumda olduğuna bakılır. Eğer tüm bunlar uygun ise kefil aracılığı ile kredi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak her ne olursa olsun kredi ödemelerini maaşınıza göre ayarlamalı ve zorlanmadan ödemelerinizi gerçekleştirmelisiniz. Kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenmek ister misiniz ? O halde hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-nasil-ogrenebilirim/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.