Köpek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Köpek bakıcılığı günümüzün yeni trendleri arasında yer almaktadır. Bahar aylarının gelmesi ile birlikte pek çok aile yaz tatili hazırlıklarına başladı. Kafalarındaki soru ise evcil hayvanlarına bakabilecek bir bakıcı aramaktadırlar. Sizlere bu yazımızda Köpek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak konusundan bahsedeceğiz.

Hayvan sever bir kişiliğe sahipseniz evcil hayvanlara bakıcılık yaparak para kazanabilmeniz mümkündür. İnsanlar genellikle evlerinde kedi, köpek, kuş ve balık gibi birçok evcil hayvanı beslemektedir. Fakat acil bir durum çıktığında, evden ayrılmaları gerektiğinde ya da tatil amacıyla uzaklaşmaları gerektiğinde evcil hayvanlarını bırakacak bir yer aramaktadır.

Düşük maliyetlere açacağınız bir bakım evi ya da hali hazırdaki evinizde bu hayvanlara bakıcılık yapmanız mümkündür. Hayvanlar hakkında bilgi sahibi olmanız ve çeşitli sertifikalara başvurmanız sizlere artı bir avantaj sağlayacaktır. Sizler de bu şekilde iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Köpek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanılır Mı?

Hayvanları seviyorsanız ve bu işten para kazanmak istiyorsanız hayvan bakıcılığı yapmak tam sizlere göre bir meslektir. Hayvan bakıcılığı süreklilik arz eden işler arasında yer almaktadır. Özellikle köpek sahipleri acil işlerinde ve gideceği tatillerde hayvanlarına bakacak bir barınak ya da kişi aramaktadırlar. Hayvanlar ile aranızın iyi olması da sizlerin bu işi yapmanızı oldukça kolay bir hale getirecektir. Ayrıca hayvanlar hakkında özellikle köpekler hakkında bilinçli bir şekilde davranmanız ve bilgi edinmeniz sizlerin müşteri portföyünüzü de artıracaktır.

Köpek Bakıcılarının Görevleri Nelerdir?

Köpek bakıcılarının en temel görevi köpekler ile birlikte iyi bir şekilde diyalog kurmasıdır. Köpeğin huyuna göre davranmak sizlere daha çabuk alışmasını ve emirlerinize itaat etmesini sağlayacaktır. Ayrıca birden fazla köpeğe bakıcılık yapıyorsanız aralarında oluşabilecek kavgaları engellemeniz ve her köpeğe ayrı muamele etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra köpek bakıcılarının birçok görevi bulunmaktadır. Sizler için köpek bakıcılarının görevlerini listeledik;

  • Köpeği Teslim Alıp Vaktinde Sahibine Geri Getirmek
  • Köpeği Günün Belirli Saatlerinde İstediğiniz Yerde Gezdirmek
  • Köpeklerin Bakım ve Yıkaması
  • Mamalarını ve Suyunu Vermek
  • Sağlık Kontrolünden Geçirmek
  • Rahat ve Hijyenik Ortamda Bakmak

Köpek Bakıcıları Aylık Ne Kadar Kazanır?

Köpeğini baktığınız kişiyi memnun ederseniz bu iş bir süreklilik haline gelecektir. Günümüzde köpek bakıcıları gezdirme ücreti olarak 15 ile 25 TL arasında ücret almaktadır. Bunun yanı sıra sizler uzun süreli bir şekilde bakım üstleniyorsanız bu hayvan başı aylık 1000 TL’ye tekabül eden tutarlara ulaşabilmektedir. Kendinize özel bir Hayvan Bakım evi açtığınızda en kötü ihtimal ile aylık ortalama geliriniz tahmini olarak 3000 TL’yi bulabilmektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.