KPSS Kolay Ataması Olan Bölümler 2020

KPSS kolay ataması olan bölümleri sizin için toparladık. Milyonlarca memur adayı KPSS sınavını kazanmak uğruna çalışmaktadır. Aylar süren uzun hazırlık sürecinde birkaç saatlik sınav milyonlarca kişinin akıbetini belirlemektedir. Kimi kişi düşük puanlar ile bölümüne atanırken kimi kişide uzun uğraşlar sonucunda edinmiş olduğu yüksek puanla atanamamaktadır. Birçok memur adayı içinse kolay atanması olan bölümler ortak bir merak konusu olmuştur. Sizlere bu yazımızda KPSS Kolay Ataması Olan Bölümler 2020 konusundan bahsedeceğiz.

KPSS bilindiği üzere oldukça zorlu süreçlerden birisidir. Aylarca özveri ve fedakârlık ile çalışan memur adayları hazırlanmış oldukları bu sınav ile memur olmaya çabalamaktadırlar. Durum öyle bir hal almıştır ki sınavda yeterli puanı almanız bile bazen yeterli olmamaktadır. Okumuş olduğunuz daha doğrusu mezun olduğunuz bölümlerin atama kontenjanlarına ve puanlarına oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. KPSS sınavı sonrası görüyoruz ki 90-95 puan alan adaylar bile atanamamaktadır. KPSS sınavında almış olduğunuz puan kadar bölümünüzün açılacak olan kontenjan sayısı da oldukça önemlidir.

KPSS de Atanmak İçin Kaç Puan Almak Gerekir

Son dönemlerde yapılan alımlar birçok memur adayını meraklı bir bekleyişe sokmuştur. Devlet boşalan kadrolarını tazelemek amacıyla birçok alıma gitmiştir. Öncelikli şart olarak belirlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavından başarılı bir puan almak gereklidir. İdeal puanın 70 ve üstü bir puan olduğunu dile getirelim. Bu puanı aldıktan sonra ilgili bölümünüzde tercih yapabilirsiniz. Fakat bu puan belirttiğimiz üzere ideal bir puandır. Bu puanın altında ya da daha yüksek seviyelerde alım yapan bölümler mevcuttur. Kendi bölümünüze ilişkin araştırmaları yaparak en son kaç puan ile alım yaptığını tespit etmeniz sizlerin avantajına olacaktır.

KPSS de Kolay Atanan Bölümler

Lise, Ön lisans ve lisans bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler birçok farklı bölümden mezun olmaktadır. Bölümler ile ilgili olarak genel araştırma yapan ve atamalarını merak eden birçok mezun, son KPSS sınavı ile birlikte yapılacak alımları beklemektedir. Bunun yanı sıra geleceğine şekil vermek isteyen birçok öğrenci ise ataması en çok olan bölümler hakkında araştırma yapmaktadır. Sizler için KPSS de Kolay Atanan Bölümleri listeledik;

İşte KPSS de Kolay Atanan Bölümler;

 • Çocuk Gelişimi Bölümü
 • Sosyal Hizmet veya Sosyal Çalışmalar Bölümü
 • Psikoloji Bölümü
 • Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü
 • Dokümantasyon ve Enformasyon Bölümü
 • Arşivcilik veya Kütüphanecilik Bölümü
 • Veterinerlik Bölümü
 • Grafik Tasarım Bölümü
 • Uluslar arası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü
 • Ebelik Bölümü
 • Hemşirelik Bölümü
 • Mütercimlik
4 Yorum
 1. Ahmet

  Veteriner lik in devlette ne işi olabilir ki hangi devlet kurumunda çalışabilir önü açık mı merak ettim

  1. Editör

   Merhaba. İl/İlçe tarım Müdürlüklerinde istihtam yoğun olarak sağlanmakta. Bunun haricinde de Kamu kurumları veteriner almakta.

 2. büşra

  çocuk gelişiminin önü açık mı?
  hendee yalanı bırak

  1. Editör

   Merhaba Büşra HANIM. Şu an olmasa da ilerleyen zamanlarda bu bölümün önünün açık olduğunu düşünüyoruz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.