Patoloji Teknikeri Maaşları 2020

Patoloji Teknikeri Maaşları belli oldu. Son dönemlerde iki yıllık bölümler arasından yapılan atamalar birçok üniversite öğrencisini heyecanlandırmıştır. Sağlık Meslek Yüksek okulunda okuyan öğrenciler ise Sağlık Bakanlığının açıklamış olduğu alımları ile gayet memnun bir şekilde yol kat etmektedirler. Hali hazırda mesleğini icra eden ve bu bölümden mezun olmak isteyen birçok kişi ise patoloji teknikeri maaşlarını merak etmektedir. Sizlere bu yazımızda Patoloji Teknikeri Maaşları 2020 konusundan bahsedeceğiz.

Patoloji teknikerleri gerek iş imkânları gerek eğitim durumu gerekse almış oldukları maaş ile birlikte son yıllarda en çok merak edilen meslek grupları arasında yerini almıştır. Patoloji teknikeri olmak isteyen adaylar ilk olarak üniversite sınavıyla ilgili bölümlere yerleştirilir. Bu ön lisans bölümü içerisinde 2 yıl eğitim görmektedirler. Bu eğitim sürecinde ise tıp bilimlerinden yoğun olarak eğitim verilmektedir.

Mesleki olarak verilen derslerin içerisinde mikrobiyoloji, biyokimya, laboratuar yöntem ve hesaplamaları, immünoloji, patoloji, hematoloji, genetik ve medikal cihazların kullanımı ile bakımı onarımı gibi pek çok ders mevcut olarak gösterilmektedir. Bunların yanı sıra öğrenciler eğitim hayatlarının bir kısmını da staj yaparak geçirmektedir. Tüm bu zor aşamalar kat edildikten sonra KPSS sınavı ile birlikte öğrenciler kamu kurum ve kuruluşlarına atanmaktadır. Aynı zamanda özel işletmelerde de görev yapabilmektedirler.

Patoloji Teknikeri Maaşları 2020

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan alımlar neticesinde birçok öğrenci meslek grupları hakkında araştırmaya koyulmuştur. Son dönemlerde en fazla merak edilen ön lisans bölümleri arasında yer alan Patoloji Teknikerleri gerek iş imkânları gerek ise almış oldukları maaşlar ile birlikte merak konusu haline gelmiştir. Birçok zorluğu içerisinde barındıran bu meslek pek çok ön lisans öğrencisi ve hali hazırda görevini sürdüren patoloji teknikerleri için maaşları oldukça merak konusu haline gelmiştir.

Patoloji teknikeri mezunları, KPSS sınavında başarılı olmaları durumunda kamu hastanelerinde veya üniversite hastanelerinde tekniker olarak çalışmaya başlamaktadır. Ayrıca KPSS sınavında başarılı olamayan pek çok patoloji teknikeri özel hastanelerde ve kliniklerde de iş sahibi olabilmektedir.

Patoloji teknikerleri kamuda çalıştığı süreç içerisinde iki farklı ödeme almaktadır. Bu ödemelerden biri taban maaş diğeri ise döner sermayeden gelen ücrettir. 2020 yılı açıklanan zamlar ile birlikte patoloji teknikerleri yaklaşık olarak 4100 TL ücret almaktadırlar. Fakat bu ücret gelen döner sermaye ile birlikte çok büyük rakamlara ulaşabilmektedir. Bunun yanı sıra bu ücret kıdem, derece, öğrenim durumu, medeni hal ve çocuk durumu gibi nedenler ile ilişkili olarak değişiklik göstermektedir.

Bu yazımızda patoloji nedir, patolojik nedir,patoloji laboratuvar teknikleri ve pataloji teknikeri maaşı üzerine bilgiler vermeye çalıştık.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.