Sağlık Memuru Maaşları 2020

Sağlık memuru maaşları belli oldu. Ülkemizde binlerce sağlık memuru bulunmaktadır. Sağlık memuru denildiğinde akla ilk gelen meslekler doktor ya da hemşiredir. Fakat bu mesleklerin yanı sıra Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan hastanelerde çalışan pek çok sağlık personeli yer almaktadır. Son dönemlerde yapmış olduğu alımlar ile adından söz ettiren Sağlık Bakanlığı aynı zamanda verilen maaşlar ile birlikte de gündeme gelmiştir. Sizlere bu yazımızda Sağlık Memuru Maaşları 2020 konusundan bahsedeceğiz.

Sağlık sektörü bilindiği üzere dünyanın en büyük sektörleri arasında boy göstermektedir. Sağlık sektörü gerek içerisinde barındırmış olduğu personel sayısı gerekse harcanın para miktarı ile birlikte en çok yatırım yapılan sektör haline gelmiştir. Sağlık sektörü denilince akla her ne kadar doktor ya da hemşire gelse de kritik pozisyonlarda çalışan birçok personelde yer almaktadır.

Bu pozisyonlardan bir tanesi de sağlık memurlarıdır. Sağlık Memurları hem bakanlık bünyesinde hem de hastanelerde önemli görevler üstlenmektedir. Büyük bir sorumluluk üstlenen sağlık memurları ilgili lise ve üniversitelerin bölümlerinden yapılan alımlar neticesinde kadroya alınmaktadır. Çok yönlü bir çalışma sistemine sahip olan sağlık memuru personeli hastanenin neredeyse bütün yükünü çekmektedir. Yapılan son alımlar ile birlikte gündeme gelen sağlık memurları almış oldukları maaşlar ile birlikte de merak konusu haline gelmiştir.

Sağlık Memuru Maaşları 2020

Sağlık memurları hastanelerde neredeyse her birimde görev yapabilmektedir. Aynı zamanda uzman hekim ve doktorlar tarafından verilen talimatları yerine getirmektedirler. Hastanenin büyük bir iş yükü üstelenen sağlık memurluğu mesleği aynı zamanda birçok öğrenci tarafından da yakından takip edilmektedir. Birçok zorluk altında çalışan sağlık personeli son dönemlerde yapılan zamlar ile birlikte almış oldukları maaş ile gündeme gelmektedir.

Sağlık sektöründe en çok merak edilen konulardan birisi de sağlık memuru personelinin almış olduğu maaştır. Sağlık memurları hem özel sektörde hem de kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı hastanelerde görev yapabilmektedirler. Hastanelerin büyük bir yükünü alan sağlık memurları yapılacak olan zammı merak ile beklemektedir. 2020 yılı ocak ve temmuz ayı için belirlenen toplu sözleşme tutarı ve açıklanan enflasyon oranı ile birlikte yapılacak olan zamda belirlendi.

2020 yılında açıklanan % 5 oranındaki zam ile birlikte sağlık memuru personeli yaklaşık olarak 3,500 TL civarında bir maaşa sahip olmuştur. Ayrıca sağlık memurlarına nöbet ücreti de ödenmektedir. Bunun yanı sıra bu maaş evlilik durumu, çocuk sayısı ve eğitim durumu gibi birçok etkene göre de değişiklik göstermektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.