İşsizlik Maaşı Hesaplama 2020

İşsizlik Maaşları işsizliğin artmış olduğu günümüzde oldukça merak edilen konular haline gelmiştir.  Fakat bu tutarlar belirli koşullar halinde hesaplanmaktadır. Sizlere bu yazımızda 2020 yılı İşsizlik Maaşı Hesaplama Nasıl Yapılır? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

İşsizlik maaşları işsiz kalanlar için önemli bir gelir kaynağı olmaktadır. İşsizler yeni bir iş bulana kadar temel ve sosyal ihtiyaçlarını sağlanan bu gelir üzerinden karşılamaktadır.  Devletler sosyal devlet anlayışı gereği neticesinde işverenler tarafından işsiz bırakılan ve iş akdi feshedilen işsizlere yönelik olarak yeni bir iş buluna kadar iş maaşı ödemektedirler. Bu tutarlar yılın ilk aylarında belli olmakta ve belirli şartlar içerisinde ödenmektedir. Sizlere bu yazımızda İşsizlik Maaşını detaylı olarak açıklayacağız.

İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır 2020 ?

Devlet tarafından sağlanan işsizlik maaşları alabilmek için belirli şartların taşınması veya yerine getirilmesi istenilmektedir. Bu şartların başında ise işçilerin iş yerinden kendi isteğiyle ayrılmaması gelmektedir.  Kısa bir şekilde bu durumu özetlemek gerekirse işveren tarafından sağlanan işten istifa edenler veya kendi isteğiyle ayrılanlar işsizlik maaşından yararlanamamaktadır. Fakat işçilerin çalışmış olduğu şirketin iflas etmesi ya da benzer durumları yaşaması sonucu işten ayrılmalarda işsizlik maaşı alabilmektedirler. İşsizlik maaşı için ise belirli bir dönem iş yerinde çalışmanız gerekmektedir. Tüm bu koşulları sağladığınız takdirde işsizlik maaşından faydalanabilmeniz mümkündür.

2020 Yılı İşsizlik Maaşı Hesaplama?

Asgari ücretin artışı ile birlikte 01 Ocak 2020-31 aralık 2020 tarihleri arasında alınacak en düşük işsizlik maaşı 1177,00 TL en yüksek ise 2354,00 TL olmuştur.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.