Karlı Küçük İşletme Fikirleri

Her insan hangi işe başlayacağını karar vererek başlar. Bazı insanların aklında bir girişim fikri oluşmamıştır. Mükemmel bir iş fikri herkese denk gelmemektedir. Her şeye rağmen güzel bir iş kurmak istiyorsanız, listemizden bir işletme fikri seçip işe koyulabilirsiniz.

Mobil İşletme Kurmak

Mobil işletme denilince, akıllı telefonlarla ilgili konular insanların aklına gelmektedir. Fakat mobil işletme kavramı böyle bir şey değildir. Mobil işletmeler; belli bir yerde kurulu değiller, her zaman müşterilerinin ayağına gitmektedirler. İnsanların zamanının değerli olması ve üşenmesinden kaynaklı olarak bu sektör hız ile büyükmektedir.

Gıda Araçları – Arabaları

Günümüzde dükkan kiraları oldukça fazla olmaya başlamıştır. Özellikle merkezi konumda yer alan bir dükkan veya mağazanın kirası çok yüksektir. Gıda arabaları ise bunlara çözüm olarak sunabileceğimiz bir iş fikridir. Ülkemizde henüz yaygınlaşmamış olsa da, yurt dışında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Gıda arabaları; şehir merkezlerine, etkinlik olan yerlere, gazar yakınları gibi konumlara kurulabilmektedir. Güzel tasarıma ve yiyeceklere sahip olan bir gıda arabası her zaman iş yapacaktır. Bu anlamda doğru noktayı bulup satış yapmak çok önemlidir.

Oto Tamiri

Bir yere sabit olarak açılmış değil, mobil olarak oto tamiri yapmak çok daha karlı olacaktır. Basit oto tamir işlemlerini bu sayede gerçekleştirebilir ve daha çok tercih edilebilirsiniz. İnsanlar, araçlarını oto tamirlere götürüp zaman kaybetmek yerine mobil olarak bu hizmeti sunan sizleri tercih edecektir. Yolda, otoparkta ve müşterinizin iş yerinde  tamir işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Aksesuar ve Kıyafet Satışı

Küçük bir işletme olarak bu işe başlayabilmeniz mümkündür. Toptan alıp satışını tek tek yapabilirsiniz. Bunun yanında ikinci el kıyafet satışı son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. İkinci el kıyafetleri satın aldıktan sonra dolap ve gardrops gibi uygulamalar üzerinden satışını gerçekleştirebilirsiniz.

İnsanlar temiz ve az kullanılmış olduğu için ucuz olan ikinci el kıyafetleri tercih etmektedirler. Ayrıca bu uygulamalar üzerinden güven ile işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.