Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi biriken borçların tek seferde kapatılması için kullanılan kredi olarak tanımlanabilir. Bilinçsiz harcama, ani ihtiyaçlar bazı zamanlarda ödemekte zorlanacağımız tutarların altına girmemize sebep olabilmektedir. Bu noktada birçok kişi borç transferine, borç kredisine ve borç kapama kredisine başvurmaktadır.

Son zamanlarda oldukça sık duyduğumuz bu kavramların tamamı aslında ihtiyaç kredisi başlığı altında toplanmaktadır. Bu noktada aslında dağınık halde bulunan borçların tek çatı altında toplanması için borç kredisi kullanılmaktadır ve kişiler bu krediye başvurmaktadır.

Borç kapatma kredisi nedir ?

Birçok bankaya ve karta borcu olan kişiler genellikle borçlarını tek bir çatı altına toplamak ister. Bu noktada her bankaya, her karta farklı faiz oranları ile ödeme yapmaktansa tüm borçları için tek bir bankaya borçlanır ve geri kalan borçlarını kapatma yoluna giderler. Bu noktada kullanılan krediye halk arasında borç kredisi denilmektedir. Ancak şunu söylemek gerekir ki halk arasında borç kredisi olarak tabir edilen kredi ihtiyaç kredisinden başka bir şey değildir.

Borç kredisi alabilmek adına belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları sağladığınız takdirde ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Faiz oranı sizin için uygun olan ve kredi verme aşamasında çok fazla prosedür işleme takılmadan kredi imkanı sağlayan bir bankaya giderek başvurunuzu yapabilir aynı zamanda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti sayesinde borç kredisi tarafınıza geçmeden anında transfer işlemleri gerçekleştirilir ve diğer bankalarda olan kredi, kredi kartı ve farklı borçların ödemesi yapılır. Bu sayede tek bir bankaya düzenli ödeme yaparak düşük faizler ile borcunuzu kapatabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi kullanma şartları

Borç kredisi kullanmak için gerekli şartlar aslında ihtiyaç kredisi kullanmak ile aynıdır. Bu noktada kredi kullanabilmek için reşit olmanız ve herhangi bir kısıt söz konusu olmaması gerekir. 18 yaşını doldurmuş olmanız şarttır. Bununla birlikte borç kredisi kullanabilmek için kredi kartı ve kredi ödemelerinin bir düzende olması gerekir. Kredi notunuzun düzgün bir düzeyde olması gerekir. Kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenmek ister misiniz ? O zaman hemen https://finanslayin.com/kredi-notunu-nasil-ogrenebilirim/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer gecikmeler ve ödenmemeler söz konusu ise yeni bir kredi pek mümkün olmayabilir bu noktada yapılandırma iyi bir tercih olacaktır. Gelir belgesinin resmi olarak onaylı olması ve bankaya teslimi gereklidir. Tüm bu şartları sağlamanız halinde krediniz tarafınıza tahsis edilecektir. Dilerseniz bankanın danışmanı aracılığı ile gerekli transferler gerçekleştirilerek ödemeleriniz yapılacaktır. Bu sayede her bankanın her kartın farklı faiz oranları ile karşı karşıya kalmadan tek bir noktaya ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Borç kapatma kredisi avantajları

Günümüzde birçok kişi borç kredisi kullanırken bir kısım ise yeni bir kredi altına girmekten çekinmekte ve borç kredisi kullanımına sıcak bakmamaktadır. Genel olarak avantaj ve dezavantajlarına baktığımızda borç kredisi kullanımının birçok artısı bulunmakta ve birçok kazancı kişiye sağlamaktadır. Borç kredisinin ilk avantajı borcunuzun tek bir çatıda olmasıdır. Parça parça olan borçların ödeme günlerini takip etmenize gerek kalmaz.

Bununla birlikte bazı dönemler borçlar içinde ödemelerin unutulması halinde faiz ile karşı karşıya kalmazsınız. Aynı zamanda her bankanın her kartın uyguladığı farklı faiz oranları bulunmaktadır. Her borcunuz için ayrı ayrı bir faiz oranı ile karşı karşıya kalma gibi bir durum söz konusu olmaz. Tek bir kredi borcunuz ve net faiziniz bulunur.

Her ay farklı faiz oranlarını ekstrede görmez tek ve net bir ödeme ile gerekli gelir ve gider planınızı yapabilirsiniz. Bu nedenle borç kredisi her yönü ile faydalı ve size kazanç sağlayabilecek bir yöntemdir. Ancak kredinin çekilmesinin ardından gerekli borçların kapatılmaması halinde yeni bir borç doğabilir bu elbette ki bir sorundur.

Borç kapatma kredisi veren bankalar

Mali durumunuzun uygun olması ve gerekli şartların mevcut olması haliyle borç kapatma kredisini tüm bankalardan kullanma hakkınız var. Faiz oranı en düşük ve en uygun vadelerle kredi kullandıran bankaları araştırarak size en uygun kredi paketini kullanabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.