Sigortasız Kredi Çekme İmkanı

Sigortasız kredi çekme imkanı olup olmadığı kredi başvurusu yapacak işsiz ve sigortasız kişilerin merak ettiği konuların başında gelmekte. Günümüzde iş hayatı hem sigortalı hem de sigortasız şeklinde çalışanlar olarak ikiye ayrılmıştır.

Elbette ki sigorta sistemi pek çok açıdan önem ve güven arz eden bir durumdur. Ancak sigortasız çalışanların da çokluğunu göz önüne alan birçok banka yönetimi, onlar için de özel kredi modelleri geliştirmiş durumda. Yani sigortasız çalışanlar kredi çekebilir mi sorusunun son zamanlardaki yanıt modeli olumludur.

Sigortası olmayan kredi çekebilir mi

Evet sigortasız çalışsanız da belli başlı bankalara başvuruda bulunarak, bankaların şartları ile uyumluluk sağladığınız takdirde kredi çekme imkanı bulabilirsiniz. Nasıl mı? Bu konuda sizin için belli başlı ve önemli bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede siz de sigortasız olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sigortasız çalışanlar kredi çekebilir, az önce de belirttiğimiz gibi sizler banka yönetimleri ile kuracağınız iletişimler dahilinde, bu imkandan yararlanabilirsiniz. Ancak bu aşamalardan bir kefil ya da teminat olarak göstereceğiniz bir mal varlığının bulunması da zorunludur.

Bankalar bu tarz bir garanticilikle karşılaştığı zaman sizlere kredi ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu noktada da sizlerin daha önce herhangi bir kredi sorunu ya da borcunuz olmadığı takdirde ihtiyaç duyduğunuz krediyi çekme olasılığınız da artmış olacak. Biraz önce de vurguladığımız üzere belli bir teminat ile bankalarla iletişim kurarsanız eğer, kredi çekme olasılığınız da daha fazla olumlu sonuçlarla artmış olacaktır. Bu noktada güven veren birçok bankanın adından da bahsedebiliriz.

Sigortasız çalışana kredi veren bankalar

Sigortasız işçiye kredi veren banka sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle de devlet ile özel bankalar bu konuda birbirileri ile yarışıyor adeta.

Biz de bu hususta sizin için sigortasız çalışanlara kredi veren önemli bankaların listesini sıralamak istiyoruz. Bu bankalar şu şekildedir;

 • Odeabank
 • Türkiye İş Bankası
 • Denizbank
 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Qnb Finansbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank

Her bankaya iletişim kurarak kredi başvurusunda bulunabilir, bu sayede de nakit sıkıntınızı da ortadan kaldırabilirsiniz. Bu aşamalarda bahsi geçen tüm banka yönetimleri 7/24 müşteri hizmetleri hattı ile telefon – online bankacılığı da sizlerin karşısına çıkaracağı için, ihtiyacınız olan mevcut krediye ulaşma aşamalarınız çok daha kısa bir süreçte karşınıza çıkmış olacaktır.

Ssk sız kredi

Bankalar genel olarak kişilerin en az 3 ay sigortalı olmaları halinde kredi tahsis edebilmekte. Daha önce sigortalı olma süresine göre kredi kullandırma şartlarına https://finanslayin.com/kredi-cekmek-icin-kac-ay-sigortali-olmaliyim/ sayfamızda yer vermiştik. Dilerseniz bu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sigorta olmadan da kredi çekebilirsiniz. Bunun için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Kredi diğer adı ile findex notunuzu ücretsiz sorgulayarak sigortasız kredi çekip çekemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Hemen https://finanslayin.com/findeks-kredi-notu-nedir/ sayfamızı ziyaret ederek sorgulama yapabilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi

Bankalar ya da kredi kullandıran diğer finansal kuruluşlar genelde kişilerin finansal durumunu göz önünde bulundurarak kredi kullandırırlar ve kredi miktarı da doğal olarak aylık net gelire göre hesaplanır. Eğer gelir belgeniz yoksa ancak kredi notunuz yüksek ise yine de kredi kullanma şansınız olabilir. Bunun için bankalardan teklif almanız gerekiyor.

1 Yorum var
 1. Semih

  Ssk yok kredi alabilir miyim? Acil 8bine ihtiyacım var geri dönüşü bekliyorum olumlu yada olumsuz maile de atabilirsiniz cevabı bekliyorum.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.