Ücretli Öğretmen Maaş Hesaplama 2020

Ücretli öğretmen maaş hesaplaması hakkında tam bir rehber niteliğinde olan bu yazımızı okuyarak maaşların nasıl hesaplandığı, ne zaman ödendiği ve ne kadar olduğu gibi tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Ücretli öğretmen maaşları ek ders ücretleri esas alınarak hesap edilir.

Ek ders ücretleri her yıl 01 Ocak ve 01 Temmuz tarihlerinden sonra artış gösterir. Ücretli öğretmen için maaşlar bu ders ücretleri esas alınarak hesap edilir. Yazımızda hesaplamanın nasıl yapıldığı ve konu hakkında merak edilen tüm soru ve cevapları bulabilirsiniz.

Ücretli öğretmen maaşları ne zaman yatar ?

Maaşların ödenme tarihi her il ya da ilçe Müdürlüğüne ve çok tabi olarak iş yoğunluğuna göre farklılık gösterir. Memurlar ve kadrolu öğretmen maaşları ayın 15’inde yatar ancak ücretli öğretmen maaşları için bu durum maalesef geçerli değildir. Tam net verileri yansıtmasa da maaşların ortalama olarak 17-20’si arasında ödendiğini söyleyebiliriz.

Ücretli öğretmen maaşları neden geç yatıyor ?

Maaş hesaplamasının yapılabilmesi için okullardan ay içerisinde girilen ders saatlerine ilişkin tutulan puantaj cetvelleri beklenir. Bunun için de ayın 15’i beklenir. Hesaplamanın yapılması, onaylanması ve bankaya gönderilmesi süresi 2-3 gün sürmekte. Bu da maaşların ortalama ayın 20’sine doğru ödenmesine neden olmakta.

Ücretli öğretmen işsizlik maaşı alabilir mi ?

İşsizlik maaşı alabilmek belirli şartlara bağlanmıştır. En önemli şart ise işsizlik primine tabi sigortalı olmak ve iş çıkış tarihinden evvel adına en az 600 gün işsizlik primi ödenmiş olması. Daha detaylı şartları için https://finanslayin.com/issizlik-maasi-nasil-alinir-sartlari-nelerdir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ücretli öğretmenler işsizlik primi kapsamında değildir ve bu primden muaftır. İşsizlik primi ödenmediğinden işten ayrıldıklarında maalesef işsizlik ödeneğinden de yararlanamamaktalar.

Ücretli öğretmen maaş hesaplaması nasıl yapılır ?

Hesaplama her ayın 15’i ile 14’ü arasında girilen ders saati ile belirlenen ek ders ücretinin çarpılması sonucu yapılır. Kamu Kurumları’nda ay başı her ayın 15’idir. Doğal olarak ücretli öğretmenlik maaşlarının hesaplamasında ay başı yani ayın 15’i ile 14’ü arasında girilen ders saatleri esas alınır.

Ücretli öğretmenlik maaş hesaplama 2020

01 Ocak 2020-30 Haziran 2020 tarihleri arasında ek ders ücreti 17,80 TL, 01 Temmuz 2020-31 Aralık 2020 tarihleri arasında ise 19 lira olacaktır.

Ücretli öğretmen maaşları hakkındaki tüm sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.