Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka dışında kredi veren yerlerden de kredi çekme hakkınız olduğunu biliyor muydunuz ? Bankalara yaptığınız başvurular sonucu krediniz çıkmıyor ise banka haricinde kredi veren kuruluşlar para ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilir. Bilhassa bankaların şartlarını takılan kişiler kredi notu, düzensiz ödeme yada daha önceki banka geçmişleri yüzünden bu firmalara yönelmektedir. Banka haricinde kredi veren kurum yada kuruluşları sizin için inceledik.

Tertipli ödeme yapamayan banka müşterileri genel olarak kredi ürünlerini kullanamamaktadır. Tertipli ödeme yapabilir olmanıza karşın bankalar ile geçmişiniz olmadığı içinde krediniz onay almaya bilir yada istediğiniz oranda nakit alamayabilirsiniz.

Banka harici kredi veren kurumlar

Banka haricinde kredi veren kuruluşlar aracılığı ile kredi kullanmak isteyen kişiler hususi izin ile yetki almış olan kurum ve kuruluşlardan yararlanma şansınız var. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri, POLSAN yada OYAK benzer biçimde kuruluşlar düşük faizli kredi imkanı sunmaktadırlar. Ek olarak KOSGEB de iş oluşturmak ya da işini büyütmek isteyenlere uygun koşullarda kredi imkanı sağlamaktadır.

Türkiye’de yasal düzenleme ile kredi ürünlerini kullandırabilme yetkileri finans kurumları ile bankalarda yer verilmiştir. Kredi ürünü kullanmak isteyen kişiler de yasal şekilde bu kurumlardan faydalanabilirler. Kredi kullanımı yasal kurumlar üstünden yapıldığından dolayı kredi çekmek isteyen kişilerin mağduriyetinin önüne geçilmektedir. Bankalardan ve yasal kredi veren kuruluşlar belirli faiz oranlarında işlem yapmaktadır. Yasal çerçeveler haricinde ki yerlerden kredi başvurusu yaptığınız takdirde kendinizi riske atacağınızı en önemlisi de dolandırılma riskiyle karşı karşıya kalacağınızı unutmayınız.

Kredi veren kurumlar

Bu yasal yöntemlerin haricinde yasal olmayan şekilde kredi vermekte olan kişiler, kurumlar, kuyumcular, telefon satışı(Faturalı hatta kredi) icra eden kişiler ve tefeciler bulunmaktadır. Tefeciler bankalardan oldukça daha yüksek faiz oranları ile borç verirken, bu borcu ipotek ya da senet benzer biçimde evraklarla da alacaklarını güvence altına almaktadır.

Kişilerin bana kredi çıkmıyor feryadından faydalanan bu biçim şahıs, kurum yada işletmeler geri ödemesi yüksek yada kişinin ödemeyeceği borçların altına sokabiliyor. Bu biçim yasal olmayan kişilerin verdiği borçlar yüzünden çıkan haberler sıkça medyada yayınlanmaktadır. Bu sebeple kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi kullanmak için yasal yolları seçmesini öneriyoruz.

Eğer krediniz banka üzerinden yada kredi desteği sağlayan kurum yada kuruluşlardan çıkmıyorsa, mutlaka bankaların kredi danışmanlarından yardım isteyin.

Banka dışında kredi veren finans şirketleri

Banka dışında kredi tahsis eden finans şirketleri de bulunmaktadır. İnternetten araştırabilirsiniz ancak dikkatli olmanızı öneririz. Kredi adı altında dolandırıcılık yapan firmalara itibar etmemenizi öneririz. Sağlam, güvenilir ve Kurumsal firmaları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Kredi çekebilmek için aynı zamanda kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Kredi notunuz düşükse yükseltmek için izlemeniz gereken yolları https://finanslayin.com/findeks-kredi-notu-nedir/ sayfamızda bulabilirsiniz.

İçerik Özet Başlıkları

4 Yorum
 1. halil

  Acil 6000 tl kredi lazım devlet memuruyum.

 2. İhsan PUTLU

  Acil 15000 tlye ihtiyacım var kredi nerden alabilirim maaş aldığım bankaya gittim ret çıktı.

 3. Sena

  120 bin liraya ihtiyacim var kredilerimi bi araya toplamak istiyorum ayni zamanda saglik sorunlariyla ugrasiyorum.

  1. Editör

   Borç yapılandırma yapmak için bankaların güncel kredi faiz oranlarını araştırmanızı, geri ödeme seçeneklerinin sizi zorlamadığı bir bankayı seçmeniz önemli. Daha detaylı bilgi için bankaların şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.