Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Kimi bankalar faizsiz kredi imkânı sağlıyor olsalar bile banka piyasası Merkez Bankası’nın ekonomik yöndeki politikalar bağlamında finansal yaşama yön vermektedirler. Bu bankalar, aralarındaki rekabete binaen birbirinden farklı kampanya fırsatları sunarak çeşitli imkânlarla müşterilerinin karşısına çıkarlar. Merkez Bankası’nın izlemiş olduğu ekonomi politikası her ne olursa olsun ticaretin bir şartı gereği bankaların faizsiz kredi imkânı sağlaması ancak kredi masrafları üzerinden yapılmakta olan küçük oynamalar ile olanaklı hale gelmektedir.

Finansal piyasada her ne kadar faizsiz kredi veren bankalar ile karşılaşma imkânına sahip olsak bile söz konusu bu durum, bu bankaların bu işten kazanç sağlamadığı anlamına gelmiyor. Kısacası, herhangi bir banka faizsiz kredi imkânı sağladığını ileri sürdüğünde, ortaya koyduğu faizsiz kredi kampanyasına ait masrafların iyice gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda farklı bankaların sahip olduğu kredi faiz oranları ve masrafları ile de mukayese edilmesi de faydalı olacaktır çünkü neticede ortaya çıkacak olan toplam ödeme tutarı diğer bankaların faiz toplamlarından daha düşük maliyet sunması önemlidir. Öte yandan, BDDK’nın bankaların kredi masraflarına yönelik olarak getirmiş olduğu sınırlama ile masraf alımında, kredi anaparasının binde 5’lik kısmının üzerine çıkamayacaklar.

İhtiyaç Kredisi mi Yoksa Faizsiz Kredi mi Daha Avantajlı?

İhtiyaç ya da faizsiz kredi. Hangisini çekmek daha mantıklı ve avantaj sağlayıcı. Bu soruya yönelik olarak her iki krediyi hesap edip karşılaştırmadan cevap vermek neredeyse imkânsız bir durum. Bununla birlikte her bankanın internet sitelerinde yer alan hesaplama araçları ile bunu kontrol etmeye çalışsanız, önemli bir zaman kaybına uğrayacağınız da aşikârdır.

İşte bu konuda pek çok kredi kampanyasını takip edebileceğiniz ve aynı zamanda en uygun kredi imkânı sağlayan bankayı görebileceğiniz arama motorlarına sahip internet sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Bahsini etmiş olduğumuz bu sitelerde kredi hesaplama işlemi yaparak, sitede kayıtlı bulunan bütün bankaların tüm kredi ürünlerini, ödenmesi gereken kredi taksiti ve toplam masraf tutarları birlikte karşılaştırma imkanı bulabilirsiniz.

Özellikle reklamlardan da aşina olduğunuz üzere HCBS gibi bankalar, kendi bankasından kredi kartı çıkartmanız durumunda belli bir miktar faizsiz kredi hizmetin de bulunsa bile bunun da belli miktarlarda masraflarının bulunduğunu söylemek mümkündür. Aynı zamanda Vakıfbank ve Halkbank’ın da bu doğrultuda kampanyaları mevcuttur.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.