PTT Kargo Takip Sorgulama – Kargo Takibi

Teknolojinin gelişmesi aynı zamanda birçok sektör içinde yeniliklerin yapılmasına sebep olmuştur. Bu yeniliklerden Kargo şirketleri de nasibini almıştır. Türkiye de resmi olarak faaliyet gösteren en önemli kargo şirketlerinden birisi PTT’dir. PTT Kargo hem yurt içi kargolarda hem de yurt dışı kargolarda oldukça hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Sizlere bu yazımızda PTT Kargo Takip Sorgulamadan bahsedeceğiz.

PTT kargo özellikle yurtdışı alışveriş sitelerinden yapılan alışverişlerde müşterilerine yönelik pek çok avantaj sunmaktadır. Yurt dışından sipariş etmiş olduğunuz ürünlerin birçoğu PTT Kargo aracılığı ile ücretsiz olarak gönderilmektedir. Bunun yanı sıra yurt içinde de oldukça uygun fiyatlarda ve anlaşmalı şirketler üzerinde ücretsiz olarak kargo gönderimi yapmaktadır. Bu yüzden yapacağınız alışverişlerde anlaşmalı kargo olup olmadığı hususuna oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Siparişlerinizi geçmeden önce kargo şirketi ve ücretleri açısından bir değerlendirme yapmanız maddi olanaklarınız için önemli etkenler arasında yer almaktadır.

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT Kargo servisi diğer kargo şirketleri ile neredeyse aynı niteliktedir. Fakat sağlamış olduğu avantajlar diğer şirketlerin oldukça önüne geçmiştir. Bu niteliklerin en başında ise hızlı kargo sistemi ve kolay ulaşılabilirlik gelmektedir.

Sipariş etmiş olduğunuz, gönderimini sağladığınız ya da alıcısı olduğunuz ürünlerin kargoyu verilmesi itibariyle işlemler başlatılmaktadır. Eğer PTT şirketi üzerinden kargonuz gelecekse http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ resmi web adresinden kargonuzu sorgulamanız mümkündür. Kargo sorgulamalarınızda ki en önemli etken takip numarası ya da barkod kodudur. Edinmiş olduğunuz bu numaraları resmi web sitesi adresinde yer alan bölüme yazmanız kargonuzun nerede olduğunu sorgulamanız için yeterli olacaktır.

PTT Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

 PTT Kargo sorgulamayı resmi web sitesi üzerinden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda PTT kargo takip servisi tarafından oluşturulan telefon hattı üzerinden öğrenebilmenizde mümkündür. PTT Kargonuzu telefon hattı üzerinden sorgulamak istiyorsanız 444 1 788 GSM hattını arayabilirsiniz.

Teknolojik imkanlara sahip değilseniz ve işinizi garantili bir şekilde halletmek istiyorsanız. PTT Kargo fiziki şubeleri aracılığıyla da gönderi sorgulaması yapmanız mümkündür. Fakat tüm sorgulamalarınız barkod ve takip gönderi kodlarını bildirmeniz gerekmektedir. Bu yüzden bu numaraların alınmasında oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Aksi halde gönderi sorgulama işleminde hataya neden oluş olacaksınız.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.