Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir ? Bu soruyu asgari ücretli çalışanlar sıklıklar sormakta. Kredi ihtiyacı artık hemen hemen her vatandaşın hayatlarının gündeminde yer eden bir hususa dönüştü. Bu husus özellikle de asgari ücretle geçinen vatandaşları çok daha ilgilendirmeye başladı. Tabi bu noktada da asgari ücretle kredi veren bankaları dikkatle incelemeniz gerekmektedir.

Günümüzde birçok banka asgari ücretle çalışana kredi imkanı sağlıyor, üstelik hem devlet hem de özel bankaların bu şekilde asgari ücret dahilinde kredi sağladığını da bilmenizi istiyoruz. Peki bu konuda nasıl yollar izlemeniz gerek? Sizin için bu soruya kısa yanıtlar aradık.

Asgari ücretliye ne kadar kredi çıkar ?

Bankaların belirlemiş olduğu gelir tabloları doğrultusunda bir genelleme yapacak olursak eğer, çoğu bankanın uyguladığı formül aylık net gelir x 2 olmaktadır. Bu formül sayesinde kişinin ödeyebileceği en yüksek kredi miktarı hesaplanmaktadır. Tabi genel formül bu ama kişinin asgari ücret haricinde geliri varsa bunlar göz önünde bulundurularak daha yüksek krediler de tahsis edilebilmekte.

Bu sebepten dolayı da sizlerin mevcut kredi talebinde bulunmanız için öncelikle ilgili banka ile iletişime geçmeniz gerek. Sonrasında da bankaların genel kredi imkanlarından uygun görüldüğü takdirde yararlanabilirsiniz. Brüt ve net asgari ücret güncel tutarları için https://finanslayin.com/2019-asgari-ucret-ne-kadar/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Asgari ücretle çalışan ne kadar ev kredisi çekebilir ?

Malumunuz ev kredisinde evin değeri eksper tarafından belirlendikten sonra kullandırılacak maksimum kredi tutarı belirlenir. Bu tutar üzerinden kişinin talebine ya da ödeme gücüne göre taksit sayısı belirlenir. Asgari ücretli için belirlenecek tutar eğer tek geliri asgari ücret ise yüksek olmayacaktır. Kişinin durumuna göre belirlecek tutar farklılık teşkil edebilecektir. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce bankalardan teklif almanızı öneririz.

Asgari ücretliye kredi veren bankalar

Biraz önce de belirttiğimiz üzere birçok banka asgari ücretle geçinen vatandaşa kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak bunların içinde Türkiye İş Bankası, Finansbank ve Garanti Bankasını da belirtmek isteriz. Bu üç bankaya ister telefon, ister internet, isterseniz de şube bankacılığı üzerinden ulaşarak kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Sistemli bir şekilde gerçekleşecek olan kredi işlemleri, eğer ki herhangi bir kredi notu düşüklüğünüz yok ise yürürlüğe girmiş olacaktır. Her zaman asgari ücretle çekim yapabileceğiniz kredinin miktarını belirlerken dikkatli bir hesap sürecine girmelisiniz. Bu süreç, sizi sorunsuz bir nakit düzenine doğru ulaştıracaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.